قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۷۸۷۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

فخری: عابدینی دنبال ثابت کردن خودش به دنیا بود/ رقابت با چین بازی مرگ و زندگی بود

سرمربی تیم ملی شمشیربازی سابر گفت: مدال عابدینی را در قهرمانی جهان پیش بینی می کردم و در بخش تیمی هم جایگاه خوبی در جهان به دست آوردیم.

فخری: عابدینی دنبال ثابت کردن خودش به دنیا بود/ رقابت با چین بازی مرگ و زندگی بود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، پیمان فخری درباره ی مدال برنز مجتبی عابدینی در مسابقات قهرمانی جهان بیان کرد:  مدال عابدینی را پیش بینی می کردیم. سال گذشته هم که خداحافظی کرد گفتم او هنوز به حق خودش نرسیده است. ما سالها نزدیک مدال بودیم اما به آن نمی رسیدیم اما بالاخره آن را گرفتیم و عابدینی شاهکار کرد.  

فخری در مورد رقابت با مجارستان در بخش تیمی گفت: مجارستان میزبان بود و ایتالیا را هم شکست داد و به فینال رفت و در فینال هم 45 بر 44 به کره جنوبی باخت.  ملی پوشان فشار زیادی را تحمل کردند، مخصوصا در بازی با چین. رقابت با چین حساسیت زیادی داشت و برای ما حکم مرگ و زندگی داشت و شاهکار ما بود که توانستیم چین قدرتمند را شکست دهیم. ما در تیمی ششم شدیم که جایگاه بسیار خوبی بود و روند خوبی را هم برای کسب سهمیه المپیک پشت سر گذاشتیم.
سرمربی تیم ملی سابر در مورد اینکه گفته می شود عابدینی با مدال جهانی خود پاسخ منتقدانش را داد، تصریح کرد: عابدینی دنبال جواب دادن به منتقدان نبود بلکه دنبال این بود حق خودش را بگیرد و خودش را در شمشیربازی دنیا ثابت کند. همیشه به منتقدان می گفتیم ما تلاش می کنیم و کشورهای دیگر هم تلاش خود را می کنند اما ببینید آنها چه امکاناتی دارند و ما با چه امکاناتی کار می کنیم.

او افزود: عابدینی مهمترین مدال شمشیربازی ایران را گرفت و در تاریخ ثبت می شود. 100 سال دیگر هم  به تاریخ مراجعه کنید این مدال هست.
فخری در پاسخ به این پرسش که فکر می کند با این مدال نگاه به شمشیربازی تغییر کند، تاکید کرد:  نگاه به شمشیربازی تغییر کرده است ما نگفتیم شمشیربازی را  در زمره رشته های مدال آور بیاورند بلکه خود آقایان به این نتیجه رسیدند که شمشیربازی پتانسیلش را دارد و روندش رو به جلو است. خوشحالم حداقل جواب این نگاه را دادیم.  امیدوارم نگاه ویژه تری شود و دیگر الان می توانیم صدایمان را بالا ببریم و بگوییم ما جهانی هستیم.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha