قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۷۸۷۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

احداث 3 پروژه در قالب «مدارس سبز» در سمنان

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان از احداث سه پروژه در قالب «مدارس سبز» در این استان خبر داد و گفت: محدودیت های مالی گریبانگیر نوسازی مدارس شده است.

احداث 3 پروژه در قالب «مدارس سبز» در سمنان

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، سعید هژبری در سمنان، با بیان اینکه اعتبارات سال 98 دستگاه های اجرایی هنوز ابلاغ نشده است، اظهار کرد: بسیاری از پیمانکاران نمی توانند با اوراق کار کنند و منابع مالی لازم را در اختیار ندارند و از این جهت، همواره با مشکلاتی مواجه هستیم.

وی گفت: استقبال پیمانکاران از مناقصه ها کمتر شده است و بسیاری از امور با اوراق قابل انجام نیست و باید تلاش بیشتری در رفع محدودیت های مالی انجام شود.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان با اشاره به اجرای طرح «مدارس سبز» در استان سمنان بیان کرد: یکی از رویکردهای جدیدی که در وزارت آموزش و پرورش در سال 98 پیگیری می شود، ایجاد مدارس سبز است.

هژبری اضافه کرد: مدارس سبز دارای سه مؤلفه اصلی صرفه جویی در مصرف انرژی، کم تر شدن گازهای آلاینده و استفاده از فاضلاب خاکستری هستند.

وی تصریح کرد: در مدارس سبز، مصارف آب، برق و گاز باید در سطح پایین تری نسبت به سایر مدارس باشد، بازگردانی پساب نیز انجام شود و گازهای گلخانه ای نسبت به سایر مدارس در رده پایین تری قرار گیرد.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان گفت: این مدارس باید مجموعه ای از فضاهای سبز را نیز شامل شوند که در همین راستا، سه طرح مهم را در استان سمنان با این رویکرد در دست اجرا داریم.

هژبری بیان کرد: مجتمع آموزشی سرخه، دبیرستان 12 کلاسه مهدی شهر و مجتمع آموزشی شاهرود از آن جمله است.

به گفته وی، مجتمع آموزشی شاهرود با 10 هزار مترمربع در حال طراحی است که یکی از پروژه های مهم استان محسوب می شود.

انتهای پیام/2249/م/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha