قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۷۸۶۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

روزنامه جمهوری اسلامی کوچک شد

در پی افزایش مشکلات کاغذ، روزنامه «جمهوری اسلامی» نیز به جرگه روزنامه هایی پیوست که برای ادامه حیات مجبور به کوچک کردن قطع خود شد.

روزنامه جمهوری اسلامی کوچک شد
به دنبال مشکلات اقتصادی و بحران کاغذ، روزنامه «جمهوری اسلامی» نیز از روز سه شبه (اول مرداد ماه) در قطع کوچک تری منتشر شد.

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، در پی افزایش مشکلات کاغذ، روزنامه «جمهوری اسلامی» نیز به جرگه روزنامه هایی پیوست که برای ادامه حیات مجبور به کوچک کردن قطع خود شد.

مسیح مهاجری، مدیرمسوول روزنامه «جمهوری اسلامی» در یادداشتی در این زمینه نوشته است:

«روزنامه جمهوری اسلامی از امروز در قطع کوچک منتشر می شود. این، یک تصمیم اجباری است که به خاطر گرانی کاغذ و با هدف صرفه جویی در هزینه ها گرفته شده و شرایط نامناسب اقتصادی کشور ما را به این تصمیم رسانده است. 

مایل نیستیم شرایط اقتصادی نامناسب کشور را فقط به تحریم ها نسبت بدهیم، زیرا قاطعانه معتقدیم اگر ساز و کار نظارتی دقیقی در کشور وجود داشته باشد، حتی در شرایط تحریم هم می توان کشور را بدون چنین مشکلاتی اداره کرد. مشکل کاغذ، فیلم، زینک، مرکب و سایر هزینه های انتشار روزنامه، از عوارض فسادی است که در لایه های مختلف مدیریتی کشور جا خوش کرده و دست واسطه ها را برای سوءاستفاده های کلان باز گذاشته است. این فساد، در تمام بخش ها قابل مشاهده است و مافیای واردات کاغذ و سایر اقلام چاپ یکی از آنهاست. متاسفانه تولید داخلی کاغذ نیز در پیچ و خم بی عملی ها تعطیل شده است. 

به نظر می رسد عقب نشینی اجباری ما مطبوعاتی ها در برابر این مافیا منحصر به یک مرحله نیست. در این مرحله ما ناچار شده ایم قطع روزنامه را کوچک کنیم، کاری که ما را وادار کرد احساس کنیم، وضعیت نامناسب اقتصادی، ما را هم کوچک کرده است. خدا کند شرایط به گونه ای رقم بخورد که مجبور نشویم تن به تحمیل های مراحل بعدی نیز بدهیم که انتهای آن تعطیلی روزنامه است. روزنامه جمهوری اسلامی به دلیل اینکه غیر دولتی است و به درآمد آگاهی هایی که چاپ می کند، متکی است، در مقطع کنونی که هجوم افزایش قیمت های اقلام چاپ و سایر هزینه ها مجالی برای نفس کشیدن باقی نگذاشته، سخت نیازمند همراهی و همدلی خوانندگان وفادار خود است. تا آنجا که در توان داریم با راه کارهایی از قبیل صرفه جویی های ویژه اقتصاد مقاومتی، برای ادامه انتشار این روزنامه تلاش می کنیم. خدا کند مدیریت کشور بتواند با نظارت قاطعانه بر امور و توجه لازم به بخش فرهنگ، ما مطبوعاتی ها و اصحاب فرهنگ را از خطرهای در کمین نشسته، برهاند.»

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha