قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۷۸۶۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

به منظور سرمایه گذاری در خراسان شمالی؛

سرمایه گذارانی از کشورهای عربی اعلام آمادگی کرده اند

بجنورد- استاندار خراسان شمالی از اعلام آمادگی سرمایه گذاران خارجی از کشورهای عربی عمان و قطر جهت سرمایه گذاری برای پروژه های بزرگ در این استان خبر داد.

سرمایه گذارانی از کشورهای عربی اعلام آمادگی کرده اند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، محمدعلی شجاعی اظهار کرد: حضور سرمایه گذاران مذکور با مجموعه وزارت امور خارجه قطعی شده و این سرمایه گذاران مبلغ پایین تر از ۱۵۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری نمی کنند، بنابراین اعضای اتاق بازرگانی استان طرح های خود را در این راستا ارایه دهند.

شجاعی افزود: امیدواریم بتوانیم با حضور این سرمایه گذاران خارجی در استان چندین پروژه بزرگ و مهم را به سرانجام برسانیم که البته این سرمایه گذاران نیازمند شریک ایرانی با ارایه طرح هستند.

وی همچنین به حضور اتاق بازرگانی ایران، کمیسیون اقتصادی مجلس و برگزاری همایش بین المللی سرمایه گذاری در خراسان شمالی اشاره کرد و گفت: با برگزاری این همایش امیدواریم چندین سرمایه گذار در این استان اعلام سرمایه گذاری کنند.

استاندار خراسان شمالی تصریح کرد: اتاق بازرگانی پیشانی اجرایی برای مصوبات سرمایه گذارب های سفر ریاست جمهوری شود و برای جذب اعتبارات نباید وقت را تلف کرد.

شجاعی در ادامه سخنان خود بخش خصوصی را موجب چرخش اقتصاد دانست و گفت: بخش خصوصی در هر استانی پیشرو در بخش های مختلف است که ما در کنار اقدامات اجرایی این بخش از شما حمایت می کنیم.

وی تصریح کرد: مشکلات حال تجار و بازرگانان خراسان شمالی با سازمان ها و ادارات مختلف استان باید به فوریت حل شود ضمن اینکه مشکلات این حوزه در سطح ملی را نیز مورد پیگیری قرارخواهیم داد.

شجاعی افزود: در سفر رییس جمهور هشت هزار میلیارد تومان به طور مستقیم توسط شرکت های بزرگ کشور دراین استان هزینه می شود اما برای جذب ۱۳ هزار میلیارد تومان اعتبار دیگر این سفر با درصد های سود مختلف اقدامات لازم باید انجام شود و این کار جزو با تقسیم کار میسر نیست.

وی در ادامه بر اهمیت به حوزه کشاورزی استان به عنوان یکی از پیشران های اقتصادی استان تاکید قرار داد کرد و گفت: آموزش باید در مسیر تولید پول باشد و اگر در این حوزه تولید ثروت و رفاه در سفره های مردم جاری شود از چنین اقدامات اجرایی حمایت خواهیم کرد.

استاندار خراسان شمالی بیان کرد: موضوع آموزش در حوزه کشاورزی برای کشاورزان حائز اهمیت است، بنابراین برای ارتقای حوزه های مختلف بخش کشاورزی و دام باید برنامه زمانبندی با تاکید بر سند توسعه استان و برش شهرستانی اعلام شود.

شجاعی بیان کرد: برای حوزه های صنایع تبدیلی، گیاهان دارویی، کشت و صنعت، فرآوری محصولات و دام سبک که جزو داشته های این استان است برنامه اعلام شود.

وی همچنین خواستار احصا مشکلات حوزه معدن خراسان شمالی شد و افزود: اعضای متولی اتاق بازرگانی در این حوزه مشکلات را احصا کنند تا شاهد ارزش افزوده این بخش هم باشیم.

استاندار خراسان شمالی اظهار کرد: همچنین در حوزه با اهمیت گردشگری باید فضاهای در مسیر تردد مسافران و جاده های اصلی زمینه ماندگاری آنان را فراهم کرد.

شجاعی با بیان اینکه باید طرح های خوبی برای حوزه گردشگری ارایه شود، افزود: یکی از این طرح ها این است که آیینه خانه مفخم بجنورد را به مدلی شبیه میدان امام استان اصفهان تبدیل شود که البته در حال تملک مغازه ها، کوچه و خیابان های اطراف این محل به مساحت ۶ هکتار هستیم، بنابراین در این خصوص طرح ارایه شود.

وی در ادامه بر عملیاتی شدن حوزه مشاعل خرد روستایی و تقویت حوزه صنایع پایین دستی و کوچک تاکید کرد.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha