قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۷۸۶۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

یک نشریه آمریکایی مدعی شده «رابطه خاص» بین انگلیس و آمریکا پس از بروز برخی تنش ها بر سر ایران لطمه دیده و دولت انگلیس چندی پیش درخواست کمک دولت «دونالد ترامپ» در خلیج فارس قبل از توقیف نفتکش تحت پرچم انگلیس را رد کرده است. 

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، روایت «نشریه تایم» از بروز اختلافات ادعایی در روابط لندن و واشنگتن حاکی است قبل از این رد همکاری از سوی انگلیس، دولت «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا در اقدامی بی سابقه، انگلیس را از تصمیم خود برای حمله به نقاطی در داخل ایران بعد از سرنگونی پهپاد آمریکایی مطلع نکرده است. 

چهار مقام آمریکایی در گفت وگو با تایم مدعی شده اند که دولت آمریکا متحد قدیمی خودش، انگلیس را در جریان برنامه ریزی ها برای حمله به نقاطی در داخل ایران قرار نداد. این منابع، دلیل این تصمیم «غیرمعمول» را سرعت برنامه ریزی ها برای پاسخ به اقدام ایران در سرنگونی پهپاد آمریکایی عنوان کرده اند. 

یکی از مقام های آمریکایی گفت: «انجام چنین عملیات هایی به صورت یکجانبه و بدون آنها برای ما چندان معمول نیست. اما در این مورد، به دلیل ماهیت حادثه و پاسخ پیشنهاد شده، ضرورت خاصی [برای همراهی انگلیسی ها] وجود نداشت.»

 

در حال تکمیل...

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha