قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۷۸۴۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

تنها ۲۰درصد کودکان کار اتباع خارجی در کرمان کارت اقامت دارند

استان ها کرمانکرمان مدیر بهزیستی کرمان گفت : ۱۰۰درصد کودکان کار در این شهرستان را اتباع خارجی تشکیل می دهند که تنها ۲۰درصد آنان نیز کارت اقامت دارند .

تنها ۲۰درصد کودکان کار اتباع خارجی در کرمان کارت اقامت دارند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، علی اکبر مختاری در نشست با خبرنگاران ضمن تشریح وظایف بهزیستی به عنوان یک نهاد حمایتی در قبال کودکان کار  و اقداماتی که در این راستا انجام داده افزود: برای ساماندهی این کودکان با کمک فرمانداری ، شهرداری و کمیته امداد در حال انجام طرحی به محوریت  بهزیستی هستیم.

وی همچنین به  وجود حدود 2هزار بی سرپرست و سرپرست خانوار  تحت پوشش بهزیستی که  علاوه بر خدمات مختلف از این نهاد حمایتی مستمری دریافت می کنند اشاره کرد و خواستار همراهی و مشارکت مردم در این راستا شد.

مختاری اضافه کرد: سازمان بهزیستی مراکزی را نیز برای حمایت از زنان بیمار معتاد، دختران فراری و دیگر زنانی که دچار آسیب شده اند و یا از سوی همسران خود مورد خشونت قرار گرفته اند قرار داده است. درست است که سازمان بهزیستی محور سلامت اجتماعی در جامعه است اما به دلیل تعدد مسائل اجتماعی این سازمان به تنهایی قادر به حل و فصل مشکلات اجتماعی نیست بنابراین تعامل سایر ارگان ها با این سازمان برای رسیدن به جامعه ای سالم ضرورت دارد.

مدیر بهزیستی شهرستان کرمان با اشاره به اینکه در سال گذشته دو هزار و ۳۰۰ نفر مورد آزمایشات غربال گری ژنتیکی قرار گرفته اند گفت: همچنین سال گذشته ۱۶ هزارو ۳۰۰ نفر نیز مورد غربالگری شنوایی و بینایی در مقطع زمانی مشخص از طرف بهزیستی قرار گرفتند که یکی از هدف های اجرای این طرح رصد و شناسایی ناشنوایان مادرزادی است.

مختاری افزود: در سال گذشته تعداد مراجعه کنندگان به مراکز مشاوره طلاق تحت عنوان مراکز مراقبت از خانواده یک هزارو ۲۸۶ نفر بوده است که خوشبختانه ۳۰ درصد از این آمار به سازش رسیده اند.

وی با توجه به برگزاری دوره های آموزش مهارت های زندگی در مدارس با همکاری بهزیستی گفت: ۳۳ هزار و ۷۰۰ نفر در سال گذشته موفق به گذراندن این دوره از مهارت ها شده اند.

مدیر بهزیستی شهرستان در ادامه گفت: ۱۲ هزار نفر معلول در شهرستان کرمان داریم، که حدود هشت هزار نفر از این افراد از بهزیستی مستمری ماهیانه می گیرند.

مختاری همچنین با اشاره به اینکه ۸ درصد جمعیت استان سالمند هستند گفت: پنج مرکز شبانه روزی ویژه سالمندان با ۲۵۰ نفر در شهر کرمان داریم که دو مرکز نیز به صورت روزانه فعالیت می کنند و پیش بینی این است که این جمعیت، در ۲۰ سال آینده به بیش از ۲۰ درصد خواهد رسید.

۹۸۸۹/ 5054

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha