پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۷۸۴۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

نیمی از بازارهای میوه و تره بار کلان شهرهای کشور در تهران فعالیت می کنند

رئیس گروه دفتر هماهنگی خدمات شهری سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور گفت: هدف از تشکیل سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار، حذف واسطه ها در ارائه محصول به مشتری است و نیمی از بازارهای میوه و تره بار کلان شهرهای کشور در تهران فعالیت می کنند.

نیمی از بازارهای میوه و تره بار کلان شهرهای کشور در تهران فعالیت می کنند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، هاشم نوروزی رئیس گروه دفتر هماهنگی خدمات شهری سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور افزود: در حال حاضر شهروندان تهرانی 30 درصد میوه و تره بار و 12 درصد مواد پروتئینی مورد نیاز خود را از بازارهای میوه و تره بار تهیه می کنند که این میزان به مراتب بالاتر از میانگین شهرهای کشور است.

وی که در سومین نشست مشترک کارگروه تخصصی ساماندهی صنوف و مشاغل و مراکز عرضه محصولات کشاورزی 15 کلان شهر کشور به میزبانی قزوین سخن می گفت، تاکید کرد: بازارهای میوه و تره بار، محل هایی برای عرضه مستقیم و بدون واسطه محصولات کشاورزی هستند و شهروندان از خدمات این مراکز رضایت دارند.

نوروزی با اعلام اینکه سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار برای پیشبرد اهداف خدماتی خود، نیازمند همکاری و مساعدت سایر دستگاه ها از جمله صنعت و معدن، اتاق اصناف و جهاد کشاورزی است، اضافه کرد: در بخش میوه و تره بار، در سال 96 سندی راهبردی تهیه شد که هدف گذاری آن تولید محصول از مزرعه تا سفره بود.

این مقام مسئول در سازمان شهرداری های کشور در پایان با تاکید بر اینکه در این سند، وظیفه هر یک از دستگاه ها در زنجیره توزیع با هدف کاهش هزینه ها و حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان، تعیین و تشریح شده است، خاطرنشان کرد: در کلان شهرهای کشور، مجموعاً 460 بازار میوه و تره بار فعالیت دارند که از این تعداد، 246 بازار یعنی بیش از نیمی از آنها در تهران فعالیت می کنند.

انتهای پیام/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha