قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۷۸۲۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مصرف برق ایران از شرایط هشدار خارج شد

نتایج پهنه بندی مصرف برق کشور حاکی از آن است که در پی عبور شبکه از پیک 57 هزار و 651 مگاوات در روز گذشته، وضعیت مصرف برق کشور از شرایط هشدار خارج شده و امروز تنها سه استان در محدوده زرد مصرف قرار دارند.

مصرف برق ایران از شرایط هشدار خارج شد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، نتایج پهنه بندی مصرف برق کشور حاکی از آن است که در پی عبور شبکه از پیک 57 هزار و 651 مگاوات در روز گذشته، وضعیت مصرف برق کشور از شرایط هشدار خارج شده و امروز تنها سه استان در محدوده زرد مصرف قرار دارند.

مطابق نتایج پهنه بندی مصرف امروز برق کشور به جز استان های مرکزی، لرستان و کرمانشاه که در محدوده زرد مصرف قرار دارند، وضعیت مصرف برق در سایر نقاط کشور در شرایط سبز و پایدار قرار دارد.

مشترکان در این سه استان لازم است با بهره گیری از الگوی کاهش پنج درصدی مصرف، بهینه سازی مصرف برق را با اجرای راهکارهای ساده به ویژه درساعات اوج مصرف(12تا16) اجرا کنند.

بنا بر اعلام توانیر، استفاده از دور کند کولرهای آبی، تنظیم برودت کولرهای گازی روی 24 درجه، استفاده از نورطبیعی در ساختمان ها و انتقال زمان استفاده از وسایل برقی پرمصرف مانند اطو، ماشین ظرفشویی، لباسشویی و جاروبرقی به زمان غیرپیک به ویژه درساعات پیک روز(12تا16) از رجمله راهکارهای کاهش 10 درصدی مصرف برق است.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha