قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۷۸۱۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

حریق بامدادی در ساختمان ۱۰ طبقه سعادت آباد به خیر گذشت +تصاویر

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران با وقوع حریق در یک مجتمع مسکونی ۱۰ طبقه در سعادت آباد از نجات ۳۰ نفر در این حادثه خبر داد.

حریق بامدادی در ساختمان ۱۰ طبقه سعادت آباد به خیر گذشت +تصاویر

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، خبرگزاری تسنیم: سید جلال ملکی با اعلام خبر حریق در یک مجتمع مسکونی در سعادت آباد درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: ساعت ۱۱:۵۰ امروز یک مورد آتش سوزی در یک مجتمع مسکونی در سعادت آباد، بلوار فرحزادی، بالاتر از میدان کتاب به سامانه ۱۲۵ اعلام شد و با توجه به حساسیتی که آتش سوزی در ساختمان بلندمرتبه ایجاد می کند، آتش نشانان سه ایستگاه آتش نشانی به همراه یک گروه کامل نجات، نردبان هیدرولیکی، تشک نجات و خودروی حامل تجهیزات تنفسی به محل حادثه اعزام شدند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی تهران با اشاره به حضور چهار دقیقه ای آتش نشانان در محل حادثه ادامه داد: محل حادثه یک مجتمع مسکونی ۱۰ طبقه با چهار طبقه زیرزمین و دارای حدوداً ۴۰ واحد بود.

وی تصریح کرد: در طبقه همکف واحدی حدوداً ۸۰ متری وجود داشت که مالک از آن برای نگهداری لوازم جشن تولد استفاده می کرد که همین بخش دچار حریق شده و کاملاً شعله ور بود.

ملکی با اشاره به نفوذ دود به طبقات بالایی این مجتمع، خاطرنشان کرد:اطلاعات اولیه حاکی از آن بود چندین نفر داخل طبقات بالایی محبوس هستند که آتش نشانان به دو گروه عملیاتی تقسیم شدند.

سخنگوی آتش نشانی تهران خاطرنشان کرد: یک گروه از آتش نشانان با نفوذ به داخل واحد مشغول اطفای حریق شده و گروه های دیگر با دستگاه تنفسی به طبقات بالایی رفته و عملیات نجات ساکنان محبوس شده را آغاز کردند.

وی ادامه داد: در نهایت در این عملیات حدود ۳۰ نفر از ساکنان این مجتمع به سلامت به خارج از ساختمان منتقل شدند فقط مالک واحد حادثه دیده دچار دودگرفتگی و به عوامل اورژانس تحویل داده شد.

به گفته ملکی، آتش خاموش شده و هم اکنون آتش نشانان در حال ایمن سازی محل حادثه هستند.

سخنگوی آتش نشانی تهران با بیان اینکه این مجتمع مسکونی فاقد سیستم اعلام و اطفای حریق بود، متذکر شد: اگر این آتش سوزی در ساعات بامدادی روی می داد، مطمئناً زمانی ساکنان از حادثه باخبر می شدند که دیگر دیر بود و می توانست وضعیت بحرانی تر شود.

وی از هیئت مدیره های ساختمان بلندمرتبه خواست با نصب سیستم اعلام و اطفای حریق به ایمن سازی محل سکونت خود اهتمام ورزند.

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha