پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۷۸۰۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

القدس العربی گزارش داد؛

مخمصه لندن / عبور روزانه ۱۵ کشتی از تنگه هرمز با پرچم انگلیس؛ جانشین «ترزا می» با این کشتی ها چه خواهد کرد؟

ورود لندن به میدان مقابله، باعث آشکار شدن توانایی ها و ظرفیت های محدود آن، در حمایت از ۱۵ کشتی شد که پرچم انگلیس را با خود داشتند و روزانه وارد تنگه هرمز می شدند. این نخستین ازمونی است که نخست وزیر اینده انگلیس با آن مواجه خواهد شد و چه بسا، سخت ترین آزمون وی باشد. بنابراین، بریتانیا در شرف ورود به اوضاع بسیار سختی است که موقعیت سیاسی و اقتصادی آن در جهان را مشخص خواهد کرد.

مخمصه لندن / عبور روزانه ۱۵ کشتی از تنگه هرمز با پرچم انگلیس؛ جانشین «ترزا می» با این کشتی ها چه خواهد کرد؟

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، القدس العربی نوشت: ایران با انتشار ویدیویی، نحوه توقیف نفتکش بریتانیایی درتنگه هرمز را به تصویر کشید. بریتانیا این اقدام ایران را عداوت امیز دانسته و تهدید به عواقب بزرگی کرده است. در حالیکه تهران نیز عملیات بریتانیا در مورد نفت کش ایرانی را دزدی دریایی و غیر قانونی توصیف می کند.

»؛ در ادامه این مطلب آمده است: در حالی که ایران به لحاظ سیاسی، تحت تاثیر تحریم های آمریکا، شرایط سختی را پشت سر می گذراند، انگلیسی ها نیز شرایط خوبی ندارد؛ ترزا می احتمالا در چهارشنبه آینده استعفای خود را تقدیم کرده و بوریس جانسون، جای او را خواهدگرفت؛ شخصی که در اتحادیه اروپا جایگاه مناسبی ندارد؛ همین امر باعث می شود انگلیس در جریان درگیری با ایران، تنها بماند.

پیش از این حوادث، بریتانیا تلاش می کرد موضع میانه ای را در جریان درگیری بین واشنگتن و تهران اتخاذ کند؛ این کشور قصد داشت به نحوی رفتار کند که از یک سو، باعث عصبانیت ترامپ نشود و از سوی دیگر، از موضع اروپا دور نکند.

به نظر می رسد توقیف نفتکش ایرانی، انگلیس را در موقعیتی نامشخص و شرایطی شبیه به یک دام، قرار داد. با اینکه نفت کش مذکور از آب های منطقه ای اسپانیا عبور کرده بود، اما این دولت از دخالت در موضوع خودداری کرد و حتی وزیر خارجه آن، اقدام بریتانیا را محکوم نمود. اتحادیه اروپا نیز از صحبت واضحی در مورد این موضوع سر باز زد.

در این میان، مشخص است که جسارت و جرأت ایران و تاکتیک آن که مبتنی بر ایده «چشم در مقابل چشم» است، به اضافه توانایی های واضح ان در حکمرانی بر تنگه هرمز و حملات پهپاد های ساخت ایران به فرودگاه های سعودی، همگی موجب عقب نشینی های روشنی در موضع دشمنان این کشور شده است؛ همانطور که امارات اعلام کرد از یمن عقب نشینی میکند، تا مانع از برانگیخته شدن خشم ایران علیه خود شود. این در حالی است که اروپایی ها تلاش می کنند خود را از نزاع ایجاد شده دور کنند.

در واقع، ورود لندن به میدان مقابله، باعث آشکار شدن توانایی ها و ظرفیت های محدود آن، در حمایت از ۱۵ کشتی شد که پرچم انگلیس را با خود داشتند و روزانه وارد تنگه هرمز می شدند. این نخستین ازمونی است که نخست وزیر اینده انگلیس با آن مواجه خواهد شد و چه بسا، سخت ترین آزمون وی باشد. بنابراین، بریتانیا در شرف ورود به اوضاع بسیار سختی است که موقعیت سیاسی و اقتصادی آن در جهان را مشخص خواهد کرد.

مترجم: مریم نصرالهی

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha