قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۷۷۹۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

سوبخیدین: VAR در 4 حوزه اصلی ورود می کند/قضاوت ایران و بحرین برایم لذت بخش بود

مدرس کلاس آموزشی استفاده از کمک داور ویدئویی گفت: VAR در چهار حوزه اصلی داخل زمین ورود و به داور مسابقه کمک می کند.

سوبخیدین: VAR در 4 حوزه اصلی ورود می کند/قضاوت ایران و بحرین برایم لذت بخش بود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، محمد صالح سوبخیدین در حاشیه برگزاری کلاس آموزش کمک دارو ویدئویی اظهار داشت: استفاده از کمک داور ویدئویی به این شکل نیست که تمام اشتباهات داوری حذف شود بلکه این اشتباهات را کمتر و کمتر می کند. 

وی در پاسخ به این سال که وضعیت استفاده از VAR چگونه خواهد بود گفت: شرکتی که قرار است خدمات کمک داور ویدئویی را ارائه دهد حدود 6 ماه باید داوران را آموزش دهد و از سوی دیگر خود همان شرکت به اندازه کافی آموزش دیده باشد و از فیفا مجوز داشته باشد. قطعا این آموزش زمان بر است و در برخی کشورها شاید 9 ماه یا یکسال طول بکشد. 

سوبخیدین درمورد اینکه استفاده از VAR چه شرایطی دارد گفت: کمک داور ویدئویی در چهار حوزه اصلی ورود می کند که به شرح زیر است: 

1-  گل: درستی یا اشتباهی یک گل را تشخیص می دهد یا اینکه آفساید بوده باشد و خطایی صورت بگیرد. 

2- پنالتی: اینکه پنالتی به اشتباه یا درست گرفته باشد و یا بیرون یا داخل محوطه خطا صورت بگیرد. 

3- کارت قرمز: اگر داور در دادن کارت قرمز مستقیم اشتباهی انجام دهد بررسی می شود. 

4- اشتباه در شناسایی بازیکنان: اگر داور برای دادن کارت زرد یا قرمز در شناسایی بازیکنان اشتباهی کند کمک داور ویدئویی ورود می کند. 

مدرس کلاس آموزش کمک داور ویدئویی در  پاسخ به این سوال که برای این کار به چند دوربین نیاز است، گفت: این موضوع به سیستم صدا و سیما و پخش تلویزیونی باز می گردد هر چه دوربین بیشتر باشد به داور کمک بیشتری می کند و این امکان وجود دارد که داور از زوایای مختلف صحنه را ببیند. 

وی در پاسخ به این سوال که چند کشور خواهان کمک داور ویدئویی هستند گفت: قطر، استرالیا، ژاپن، عربستان، کره جنوبی و چین از جمله این کشورها هستند. ایران هم با توجه به اینکه در آسیا و جهان شناخته شده است به دنبال انجام این کار است اما بحث مهم شرکتی است که خدمات کمک داور ویدئویی را انجام می دهند که فیفا چند مورد را تایید کرده است. 

سوبخیدین در مورد اینکه آیا در شرکت های داخلی هم می توان استفاده کرد یا خیر، گفت: اگر قرار است از داخل کشور شرکتی خدمات ارائه دهد باید از فدراسیون بین المللی مجوز بگیرد. داور سابق فوتبال آسیا در مورد اینکه آخرین قضاوتتان برای ایران چه زمانی بود گفت: دقیقا یادم نیست اما دو سه مسابقه ای که برای ایران قضاوت کردم باعث افتخارم بود. همه داوران دوست دارند مسابقاتی را قضاوت کنند که کیفیت بالایی دارد. برای من هم ایران همیشه همینطور بوده است. 

خبرنگاری به او گفت که دیدار ایران و بحرین را قضاوت کردید که حواشی بسیاری داشت سوبخیدین در این مورد گفت: یادم است که در آن بازی 6 دقیقه وقت تلف شده گرفتم در واقع آن مسابقه برایم لذت بخش بود. 

انتهای پیام/ا

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha