قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۷۷۶۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

فارس من| سرکار: نمی خواهیم در حوزه نانوفناوری با حجم فارغ التحصیلان بیکار مواجه شویم

دبیر ستاد توسعه فناوری نانو در پاسخ به سوالی درباره «حذف رشته نانوشیمی از برخی دانشگاه ها» گفت: سعی می کنیم در حوزه نانوفناوری با حجم فارغ التحصیلان بیکار مواجه نشویم و تربیت فارغ التحصیلان به تعداد نیاز باشد.

فارس من| سرکار: نمی خواهیم در حوزه نانوفناوری با حجم فارغ التحصیلان بیکار مواجه شویم

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، مخاطبان سامانه فارس من در پیامی از «حذف رشته نانوشیمی از رشته های دانشگاه تهران» خبر داده و با گلایه از این موضوع، خواستار پیگیری جریان حذف این رشته از مسؤولان شدند.

این موضوع را از سعید سرکار دبیر ستاد توسعه فناوری نانو پیگیری کردیم.

سرکار در گفت وگو با ، گفت: در واقع در زمینه راه اندازی رشته های کارشناسی حوزه نانوفناوری به بلوغ رسیدیم و حتی در زمینه صدور مجوز برای تقاضاهایی که از دانشگاه های مختلف ارسال شده است تا حدودی سختگیرانه برخورد می شود.

وی با بیان اینکه نانو یکی از حوزه های فناوری نوین و رو به رشد است، اظهار داشت: نگرانیم به خاطر جذابیت های این رشته، تعداد زیادی نیرو تربیت شود اما فارغ التحصیلان این رشته نتوانند اشتغال متناسب با تخصص خودشان را پیدا کنند که این مساله ضربه ای برای ورود دانشجویان مستعدتر است.

سرکار ادامه داد: زمانی که تورم نیروی تخصصی در یک حوزه وجود داشته باشد بیکاری فارغ التحصیلان می تواند مشکل ساز شود.

دبیر ستاد توسعه فناوری نانو اظهار داشت: تا حدودی خودمان هم علاقه نداریم که رشته های کارشناسی ارشد و دکتری در این حوزه به صورت بی رویه گسترش یابد.

انتهای پیام/ 

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha