قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۷۷۶۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

خطوط جدید از غرب به شرق شهر زنجان راه اندازی می شود

فرماندار شهرستان زنجان گفت: خطوط جدید و مستقیم حمل و نقل عمومی از غرب به شرق شهر زنجان راه اندازی می شود.

خطوط جدید از غرب به شرق شهر زنجان راه اندازی می شود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، رضا عسگری امروز در زنجان اظهار کرد: پس از اصلاح خطوط حمل و نقل عمومی نگرانی رانندگان اتوبوس در زمینه کاهش درآمد افزایش پیدا کرد.

فرماندار شهرستان زنجان با اشاره به اینکه تامین هزینه نگهداری اتوبوس و همچنین معیشت خانواده دغدغه اصلی رانندگان اتوبوس بود، بیان کرد: به همین دلیل رانندگان در زمینه نرخ کرایه، افزایش بیشتری مطالبه می کردند.

وی با اشاره به اینکه در فرآیندی که برای افزایش نرخ در نظر گرفته شده و تنظیم بازار نیز این نرخ را تایید کرده بود با نرخ مورد نظر رانندگان اتوبوس موافقت نشد، عنوان کرد: مجموعه این عوامل موجب شد، اعتراضاتی از سوی رانندگان اتوبوس وجود داشته باشد.

عسگری با اشاره به اینکه این اعتراضات تحصن رانندگان اتوبوس را به همراه داشت، گفت: برای حل این مشکل جلساتی تشکیل شد و شهرداری پیشنهادات مشخصی برای کاهش دغدغه رانندگان اتوبوس ارائه داد.

فرماندار شهرستان زنجان با اشاره به مشکلات اقتصادی مطرح شده از سوی رانندگان اتوبوس بیان کرد: فرسوده بودن اتوبوس ها و افزایش هزینه نگهداری اتوبوس ها دغدغه اصلی رانندگان بوده است.

وی با اشاره به اینکه برای مشکلات موجود ساز و کاری از سوی شهرداری پیشنهاد داده شد، بیان کرد: یکی از این پیشنهادات خرید خدمت با احتساب هزینه های جاری حداقل حقوق روزانه 300 هزار تومان از سوی شهرداری بود.

*موافقت با پرداخت یارانه به مالکان اتوبوس

عسگری با اشاره به اینکه دیگر پیشنهاد شهرداری این بود که با پرداخت یارانه نگرانی رانندگان در زمینه هزینه نگهداری اتوبوس برطرف شود، گفت: این اقدام می توانست دغدغه رانندگان اتوبوس در مورد کاهش درآمد را نیز برطرف کند که مورد پذیرش قرار گرفت.

فرماندار شهرستان زنجان با اشاره به اینکه اصلاح خطوط حمل و نقل هم توسط بنده هم کارشناسان بررسی شده و اطلاعات و گزارشات از طریق مجاری مختلف داده شده است، عنوان کرد: هر طرحی در ابتدا نواقص خاص به خود را دارد که بخشی از مشکلات در حین اجرا احصا می شود.

وی با اشاره به اینکه خطوط حمل و نقل عمومی در مناطقی که پیش از این نبوده راه اندازی شده و رضایت مردمی هم وجود دارد، ادامه داد: رضایت افرادی که مسیرهای کوتاه تری را طی می کنند نیز افزایش یافته است، چرا که هزینه کمتری پرداخت می کنند و این رضایت مندی در طول سال تحصیلی و استفاده دانش آموزان و دانشجویان افزایش می یابد.

عسگری با اشاره به اینکه گروهی از مسافران از غرب به شرق زنجان تردد می کنند و مجبور به تغییر متعدد اتوبوس هستند، گفت: خطوط جدید و مستقیم از غرب به شرق شهر زنجان راه اندازی می شود.

فرماندار شهرستان زنجان با اشاره به اینکه هنوز مشکلاتی در اجرای طرح خطوط ویژه حمل و نقل وجود دارد که در حال احصا است، تاکید کرد: هر چند طرح بدون نقص وجود ندارد، اما تلاش می شود نواقص به حداقل برسد.

وی با بیان اینکه هر چه جلوتر برویم شهروندان می توانند سفرهای بهتری را تجربه کنند، گفت:  تلاش می شود، شهرداری اطلاع رسانی را بهتر و سفر اتوبوس ها را منظم کند تا مسافران معطلی کمتری را داشته باشد.

عسگری افزود: در زمینه طرح خط ویژه نیز باید گفت این طرح هنوز تکمیل نشده است و اقدامات این طرح در حال تکمیل است.

انتهای پیام/73009/ق40

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha