قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۷۷۱۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

معاون رئیس جمهور در امور بانوان ازخانه امن بهزیستی قزوین دیدن کرد

قزوین- معاون رئیس جمهور در امور بانوان و خانواده در ادامه سفر به قزوین از یک خانه امن بهزیستی و چند طرح کارآفرینی و اشتغال زنان بازدید کرد.

معاون رئیس جمهور در امور بانوان ازخانه امن بهزیستی قزوین دیدن کرد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور بانوان و خانواده عصر دوشنبه به همراه عبدالمحمد زاهدی استاندار، صدیقه ربیعی مدیرکل امور بانوان استانداری، مریم بیدخام مدیرکل امور اجتماعی استانداری از چند طرح کارآفرینی در روستای رزجرد و شهر اقبالیه قزوین دیدن کرد و در جریان اعطای تسهیلات اشتغال زایی به بانوان قرار گرفت.

معاون رئیس جمهور در امور بانوان و خانواده همچنین از یک خانه امن بهزیستی، محل نگهداری زنان خشونت دیده در قزوین بازدید کرد.

در این مرکز که ظرفیت نگهداری شش زن و فرزندان خردسال آنها را دارد در حال حاضر ۴ زن خشونت دیده از همسر به همراه فرزندانشان نگهداری شده و از خدمات روان شناسی، معیشتی و اقامتی استفاده می کنند.

علیرضا وارثی مدیرکل بهزیستی استان قزوین در هنگام این بازدید اظهار داشت: خانه امن بهزیستی در قزوین از سال ۹۶ راه اندازی شده و تاکنون ۱۲۸ زن و فرزندان آنها که دچار آسیب اجتماعی شده و خشونت همسر دیده بودند خدمات مشاوره ای و معیشتی داده شده است.

وی اضافه کرد: برای این مرکز تاکنون ۲۲۰ میلیون تومان هزینه کرده ایم و با کمک خیرین همچنان خدمات مستمر آن به صورت شبانه روزی برای زنان آسیب دیده ادامه دارد.

وارثی یادآور شد: حدود ۷۸ درصد مراجعان خانه امن بهزیستی قزوین دچار آزار جنسی و همسر آزاری قرار گرفته اند و تاکنون ۱۳ هزار و ۷۹۹ فقره خدمات روان شناسی، مددکاری، بهداشتی، آموزشی و روان پزشکی به مراجعه کنندگان داده شده است.

مدیرکل بهزیستی استان قزوین گفت: مهمترین هدف ما در این خانه های امن توانمند سازی زنان و دختران و فرزندان خشونت دیده است.
 

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha