قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۷۷۰۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

دفاع ملی پوشان از معروف: ای کاش خوشامد می گفتند!

٢ تن از ملی پوشان والیبال نسبت به انتقادهای صورت گرفته از تیم ملی بعد از لیگ ملت ها واکنش نشان دادند.

دفاع ملی پوشان از معروف: ای کاش خوشامد می گفتند!

سیدعلی ضیا امروز در «فرمول یک» میزبان پوریا فیاضی و علی شفیعی بازیکنان تیم ملی والیبال بود.


فیاضی در ابتدا گفت: تورنمت فوق العاده ای را پشت سر گذاشتیم و کسب رتبه پنجمی دنیا ارزشمند بود اما بعد از ورود به ایران به جای سلام خسته نباشید، به ما می گفتند سلام بقیه تان کجا هستند!؟
وی خطاب به ضیا گفت: قطعا ناظر پخش بعد از پایان برنامه های شما نمی آید به شما بگوید در تایم استراحت و شخصی خودتان کجا هستید؟ خیلی ها در کشور هستند با پول دیگران زندگی می کنند اما کسی که با فشار بالا توانسته به رتبه پنجم دنیا برسد، آن هم بعد از مدتها صدرنشینی در لیگ ملت ها که خودش یک رکورد محسوب می شود، ای کاش حُسن کار را می دیدند و خوشامد می گفتند بعد انتقاد می کردند اما همه برای حمله آمدند.


پوئن خطای برزیلی ها اذیتمان کرد و می توانست سرنوشتمان را عوض کند
دریافت کننده تیم ملی والیبال درباره آخرین ست بازی ها توضیح داد: ما در ست پنجم 8، 5 جلو بودیم اما یک سری نکات فنی در والیبال وجود دارد. توپی آمد که خطای پاسور برزیل بود و ما نمی توانستیم به روال بازی ادامه بدهیم. این پوئن ما را اذیت کرد.
وی بدون اینکه نامی از محتشمیان گزارشگر والیبال ببرد، ادامه داد: اخیرا کسی هم گفته بود که چرا کولاکوویچ ویدئو چک نخواسته بود اما برای قانون ویدئوچک خطای رد را نمی توانید بگیرید. ما خواستیم خطای تور را بگیرند و به این خطا هم توجه کنند اما متاسفانه داور قبول نکرد. به هر حال برزیل تیم بزرگی است و آنها هوایش را داشتند. آن پوئن می توانست سرنوشت ما را عوض کند و این انتقادات به «بر طبل شادانه بکوب» تبدیل شود.


فیاضی در پاسخ به این گفته ضیا که تا همین مرحله هم کار خفنی کردید که جلو آمدید، گفت: خیلی خفن است ما 5 هفته صدر جدول باشیم.
این بازیکن تیم ملی والیبال در خصوص حواشی که پیرامون استفاده برخی کشورها از تیم دوم خود برای بازی ها مطرح شده بود، تاکید کرد: توپی با 110 کیلومتر سرعت به سمت شما می آید، اینکه حسن این توپ را به سمت شما بزند یا مایکل فرقی می کند؟! پشت خط زن آلمان در 4 ست 26 امتیاز را گرفت که آمار استثنایی است. آن وقت می گویند ما آلمان را بدون فلان بازیکن بردیم. تبریک را کنار گذاشته اند و این حرفها را مطرح می کنند.


داورها از معروف حساب می برند
وی در پاسخ به این سوال که ولخرج ترین بازیکن تیم ملی کیست با بیان اینکه بچه ها همه لارج هستند از سعید معروف و سیدمحمد موسوی نام برد و درباره بداخلاق ترین بازیکن گفت: بیرون همه با هم خوب هستیم اما داخل زمین گاهی ممکن است بداخلاق شویم. مثلا سعید! ولی خیلی هم خوب است و وقتی بداخلاق می شود خیلی خوب تیم را جمع می کند. داورها هم خیلی از او حساب می برند اگر سر بازی آخر هم از او حساب می بردند عالی می شد اما داور هرچقدر سعید تلاش کرد به او نگاه نکرد.
فیاضی فرهاد قائمی را هم خوش صحبت ترین، هم شرترین و هم بامزه ترین بازیکن دانست و درباره بی نظم ترین هم تیمی اش گفت: اولین دیر آمدن امسال را امیر آمد و زیر دوش بود و در اتوبوس داستان درست کرد. شهرام محمودی هم همیشه دقیقه آخر می رسد.


برخی تیم های بازنده می گفتند و می خندیدند ولی ما بعد از باخت پکر می شدیم
دریافت کننده تیم ملی والیبال یادآور شد: البته نظم ما خیلی به شرایط روحی مان بستگی دارد، مثلا وقتی می بریم خود من همه وسایلم را سریع جمع می کنم، کتانی هایم را می شویم و.. اما وقتی نمی بریم فضا عوض می شود. در سلف هم تیم های بازنده را می دیدیم که می گفتند و می خندیدند ولی ما پکر می شدیم.

 


کوبیاک مثل شیر می جنگد
وی با اشاره به اینکه خودم و پدرم متولد تهران هستیم و در شجره اصلیتمان به هشترود برمی گردد، درباره کوبیاک نیز تصریح کرد: او بازیکن خوبی است و کاری که در زمین انجام می دهد طبیعی است و مثل شیر برای وطنش می جنگد اما به هیچ عنوان اجازه ندارد درباره یک ملت دیگر اینطور اظهارنظر کند. خیلی دوست داشتم لهستان را ببریم نه فقط به این خاطر و خیلی حیف شد که نبردیم.

 


جایگزین کوبیاک فقط با سه بازی بهترین اسپکر شد
فیاضی ادامه داد: اتفاقا ما دوست داشتیم او در زمین باشد و بازیکنی که به عنوان جایگزین او آمد در یک بازی 23 امتیاز گرفت. او فقط سه بازی جای کوبیاک بود و با این حال بهترین اسپکر شد.
در ادامه برنامه دختر فیاضی که حضور او با شیطنت هایش همراه بود به استودیو آمد و علی رغم اینکه خیلی دوست داشت خودش ماجرای ازدواج پدرو مادرش را تعریف کند، ضیا این کار را به فیاضی سپرد. او هم در این خصوص گفت: خانم من جزو تیم ملی والیبال بودند و بازی های یکدیگر را دنبال می کردیم و در سلف همدیگر را می دیدیم. این آشنایی به ازدواج منجر شد.

 


نگاه حرفه ای در والیبال بانوان وجود ندارد
وی درباره اینکه آیا دخترش هم والیبالیست می شود، گفت: نمی گذارم دخترم والیبالیست شود. باید نگاه حرفه ای وجود داشته باشد تا بازیکنان تامین باشند. هیچ چیزی قشنگ تر از پول درآوردن و خرج کردن و مستقل بودن نیست اما در والیبال بانوان چنین چیزی وجود ندارد. من به بانوان تیم ملی افتخار می کنم و آنها مدال خوبی هم برای والیبال آوردند.
دختر فیاضی هم که مدام مشغول شوخی و شیطنت بود، گفت: به ژیمناستیک علاقه دارم اما اگر بابام دستور بدهد والیبالیست شوم حتما این کار را انجام می دهم.

 


امیر غفور با درد بازی کرد تا صعودمان مسجل شود
دریافت کننده تیم ملی درباره بهترین بازیکن نیز در حالی که از پاسخ امتناع می کرد، با اشاره به گفته ضیا که امیر غفور را بهترین می دانست، به مشکل پاشنه پای او اشاره و اظهار کرد: امیر غفور با شرایط بسیار سخت و دردناکی بازی کرد تا صعودمان مسجل شود.
وی در پایان گفت: مردم بدانند کاری که انجام می دهیم خیلی سخت است و در سطح بالای والیبال بازی کردن خیلی سخت است.

 

 

ما پنجم شدیم حذف شدید یعنی چه؟
علی شفیعی دیگر مهمان ضیا و سرعتی زن تیم ملی نیز در ابتدای سخنانش با اشاره به عدم استقبال مناسب از بازیکنان تیم ملی، گفت: کسی به استقبالمان نیامد، فقط دو نفر آمدند که می پرسیدند چرا حذف شدید؟ ما پنجم شدیم حذف شدید یعنی چه؟
وی افزود: تیم هایی که اول تا سوم شدند لیگ های بسیار پویایی دارند، بازیکنانشان در کل دنیا پخش هستند و تجربه شان بسیار بیشتر از ما است. ولی ما دومین تجربه مان در دور اول رقابت ها و در دور دوم اولین تجربه مان بود و نمی شود گفت یا علی برویم همه قهرمان شویم. بازیکنان را همه تیم ها دارند اما قهرمان شدن فقط به بازیکنان برنمی گردد.

 


نتیجه خوبی در لیگ ملتها گرفتیم
سرعتی زن تیم ملی تصریح کرد: ما که نمی رویم پنجم بشویم بلکه برای قهرمانی می جنگیم، پس باید منطقی نگاه کنیم. خود ما دوست داشتیم نتیجه مان از این بهتر هم باشد اما اگر بدون تعصب نگاه کنیم می بینیم نتیجه خوبی گرفته ایم.
شفیعی در بخش دیگری از سخنانش گفت: خیلی شنیده ام که می گفتند تیم دوم ایران تیم دوم فلان تیم را برد. امروز در والیبال اسم ها بازی نمی کنند. درست است یک بازیکن به اسم ستاره است و برای خودش یلی است اما بازیکنی که جای او اما از نظر آمار و نوع بازی مثل او بازی کند فقط اسم هایشان فرق می کند. اینکه تیم دوم نمی شود. وقتی تیم برزیل هم با تمام ستارگانش بد بازی کند، می گویند ما تیم بد را برده ایم!


وی درباره معروف اظهار کرد: سعید به ضرورت کاپیتانی بعضی وقتها دست می کشد سر بچه ها بعضی وقتها داد می کشد اما بیرون زمین همه با هم خوب هستند.


این بازیکن در پاسخ به اینکه خسیس ترین بازیکن کیست، گفت: خسیس نیستند برخی حساب و کتاب خوبی دارند. از بین بچه ها جواد حواسش بیشتر به به دو دو تا چهارتا است.


شفیعی درباره ازدواج هم گفت: ازدواج اتفاقی است که آدم باید در شرایط آن قرار بگیرد.


«فرمول یک» با اجرا و تهیه کنندگی سیدعلی ضیا شنبه تا چهارشنبه حوالی ساعت 17:45 از شبکه یک سیما روی آنتن می رود.

منبع ورزش سه
ثبت نظرات
captcha