قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۷۶۹۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

نمایشنامه خوانی «دَمام» در آستانه ماه محرم

نمایشنامه خوانی نمایشنامه «دَمام» با موضوع سوگواری «محرم و روایت بچه های یک هیئت مذهبی» برگزار می شود.

نمایشنامه خوانی «دَمام» در آستانه ماه محرم

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از همدان به نقل از روابط عمومی حوزه هنری همدان، نخستین جلسه نمایشنامه خوانی نمایشنامه «دَمام» با موضوع سوگواری محرم و روایت بچه های یک هیئت مذهبی، به همت واحد نمایش حوزه هنری استان همدان 30 تیرماه سال جاری  در کانون اسلامی خواهران برگزار می شود.

سرپرست واحد نمایش حوزه هنری همدان، با اشاره به اجرای برنامه نمایشنامه خوانی «دَمام» با همکاری کانون اسلامی خواهران اظهار کرد: نمایشنامه «دمام» نمایشنامه ای مذهبی است که داستان آن درباره سوگواری محرم است و بچه های تکیه ای شب قبل از محرم متوجه می شوند که دمام هایشان(نوعی ساز کوبه ای) پاره شده است و داستان از این جا آغاز می شود...

محمدرضا باباخانیان نمایشنامه خوانی را فرصت مناسبی برای نقش خوانان دانست و افزود: هنرجویان تازه وارد به حوزه نمایش، با نمایشنامه خوانی می توانند خود را سنجیده و شناختی از روند یک نقش و بازی به دست آورند و به تدریج پا به فضای حرفه ای بگذارند.

وی نمایشنامه خوانی را یکی از شیوه های کشف استعدادهای برتر در حوزه بازیگری و ارتقای سطح کیفی و کمی نمایش های صحنه ای عنوان کرد و گفت: در نمایشنامه خوانی وقتی ذهن بازیگر معطوف به حفظ کردن متن و تمرکز بر آن نیست، زمان بیشتری می تواند صرف گسترش شخصیت و درونمایه نمایشنامه داشته باشد که این امر برای بازیگران جدید بسیار مفید است.

باباخانیان برنامه نمایشنامه خوانی را از برنامه های مستمر واحد نمایش حوزه هنری همدان اعلام کرد و افزود: با برگزاری جلسات نمایشنامه خوانی فارغ از دورهمی و خواندن متن نمایشی، سعی داریم با انتخاب متونی مناسب و گروه هایی منتخب، کیفیت کار را ملاک قرار داده و اجازه ندهیم کمیت باعث کاسته شدن کیفیت اجراها شود.

انتهای پیام/89003/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha