قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۷۶۹۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

آغاز دور جدید حملات نیروهای حفتر به پایتخت لیبی

نیروهای شرق لیبی موسوم به «ارتش ملی لیبی» تحت فرمانده خلیفه حفتر امروز دور جدید حمله گسترده به طرابلس را آغاز کردند.

آغاز دور جدید حملات نیروهای حفتر به پایتخت لیبی

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، نیروهای حفتر امروز دوشنبه حمله گسترده به پایگاه های نیروهای دولت وفاق ملی در مناطق عین زاره، الخله و وادی الربیع در جنوب طرابلس پایتخت لیبی را آغاز کردند.

شبکه الجزیره با اعلام این خبر گزارش کرد که این حملات پس از انتشار فایل صوتی «صالح اعبوده» رئیس اتفاق عملیات نیروهای حفتر در شبکه های اجتماعی که طی آن دستور حمله به طرابلس را صادر کرد، آغاز شد.

خلیفه حفتر فرمانده نیروهای شرق لیبی است که از فروردین گذشته در عملیاتی نظامی علیه پایتخت، تلاش می کند طرابلس را اشغال کند. طرابلس تحت کنترل دولت «وفاق ملی» لیبی است که سازمان ملل آن را نماینده لیبی می داند.

مرکز اطلاع رسانی تیپ ۷۳ وابسته به حفتر نیز از پیشروی نیروهای حفتر به سمت همه محورها خبر داد.

در این بیانیه آمده است که نیروهای حفتر به طور گسترده در حال پیشروی به سمت عین زاره و محور وادی الربیع هستند.

شورای ریاستی دولت وفاق ملی روز شنبه درباره تشدید درگیری ها در حومه طرابلس هشدار داده و بر آمادگی نیروهای این دولت برای مقابله با هر گونه تهاجمی به طرابلس تأکید کرده بود.

نیروهای حفتر از حدود چهار ماه پیش حملات خود به طرابلس را برای نفوذ به این شهر آغاز کرده اند اما با وجود برخورداری از حمایت های تسلیحاتی و مالی امارات، عربستان و مصر هنوز موفق نشده اند به این شهر نفوذ کنند.

لیبی از زمان سقوط «معمر القذافی» رهبر سابق این کشور در اواخر سال ۲۰۱۱، از دودستگی شدید در نهادهای دولتی در شرق و غرب این کشور رنج می برد و دو دولت یکی در غرب به ریاست «فائز السراج» وجود دارد که در سطح بین الملل به رسمیت شناخته شده و دیگری دولت شرق لیبی و مجلس نمایندگان آن که خلیفه حفتر فرمانده ارتش شرق لیبی نیز به آن وابسته است.

انتهای پیام/م

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha