قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۷۶۵۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

قیمت هر کیلو شقه گوسفندی چند؟

ملکی گفت: خروج دام از مرز های کشور بر افزایش قیمت گوشت در بازار دامن زده است.

قیمت هر کیلو شقه گوسفندی چند؟

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، باشگاه خبرنگاران: علی اصغر ملکی رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی درباره آخرین تحولات بازار گوشت اظهار کرد: با توجه به گرمای شدید هوا، رکود سنگینی بر بازار حاکم است.

وی افزود: بنابر آخرین اطلاعات، تعدادی دام در حال خروج از مرز های کشور بوده که این امر در هفته های گذشته تا حدودی بر افزایش قیمت گوشت در بازار دامن زده است.

به گفته ملکی، هم اکنون هر کیلوشقه گوسفندی بدون دنبه با افزایش ۲ هزار تومانی با نرخ ۹۳ تا ۹۴ هزار به مغازه دار و ۱۰۳ تا ۱۰۵ هزار تومان به مصرف کننده عرضه می شود.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی با اشاره به اینکه قاچاق دام تا حدودی منجر به تلاطم قیمت گوشت در بازار شده است، بیان کرد: هم اکنون برخی دلالان به سبب ورود حجاج و عید قربان دام های خود را در دامداری ها نگهداری می کنند تا بتوانند با قیمت های بهتری در بازار به فروش رسانند.

وی قیمت کنونی هر کیلو دام زنده را ۴۵ هزار تومان اعلام کرد و گفت: براساس تجربه سنوات قبل، همه ساله از چند روز مانده به عید قربان، قیمت دام زنده با نوساناتی در بازار روبرو می شود که امسال خروج دام از مرز های غربی و جنوب به سمت عراق مزید بر علت است تا دامداران با نرخ های بالایی اقدام به عرضه دام در بازار کنند.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی در پایان با اشاره به اینکه دامداران همچنان به فروش دام با نرخ سال گذشته در بازار اصرار دارند، تصریح کرد: با وجود بارندگی های اخیر و شرایط مساعد علوفه در صحرا و مراتع، دامداران می بایست تا حدودی قیمت دام بر مراتع را تعدیل دهند، در حالیکه آن ها به سبب خرید دام با دلار از سوی خریداران خارجی همچنان به عرضه دام با نرخ های بالا تمایل دارند.

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha