قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۷۶۴۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

از پا درآوردن دشمن به نفس افتاده با اتکا به مبانی دینی

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد گفت: اگر ما مبانی دین را مطرح و ملاک قرار دهیم خواهیم توانست این دشمنی را که امروز به نفس افتاده، از بین ببریم.

از پا درآوردن دشمن به نفس افتاده با اتکا به مبانی دینی

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از ابرکوه، شامگاه یکشنبه طی مراسمی با حضور فرمانده سپاه الغدیر استان یزد، از تلاش های سه ساله علی فاتحی فرمانده سابق ناحیه مقاومت بسیج ابرکوه تجلیل و مهدی ابرقویی به عنوان فرمانده جدید این نهاد معرفی شد.

رضا پورشمسی در این مراسم تمدن سازی را به عنوان نقطه راهبردی مورد تأکید مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب، مطرح کرد و گفت: برقراری تمدن اسلامی یکی از آرزوی شیعیان است که امروز این حکومت اسلامی باید آن قدر گام های مستحکمی بردارد که وارد یک تمدن اسلامی شود.

پورشمسی تصریح کرد: در همین راستا تمام مؤلفه های نظام سازی و نهادسازی و ابعاد گسترده تمدن در حوزه فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، دفاعی و ...، باید به سمت این تمدن اسلامی حرکت کند؛ یعنی مبانی فکری در حوزه تفکر، مبانی حرکتی در حوزه نظامات متعدد آموزشی، حقوقی، اجتماعی و ... و تمام نهادهایی که بر اساس نظام انقلابی شکل می گیرد باید رنگ و بوی اسلام و ولایت بگیرد.

اعتراف اندیشمندان غربی به وجود و جایگاه ویژه تمدن اسلامی

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد خاطرنشان کرد: امروزه طراحان و ادامه دهندگان تمدن بشری غربی مردم را با این پرسش مواجه کرده اند که آیا نظام اسلامی و حکومت اسلامی می تواند تمدن اسلامی را شکل دهد یا نه؟

وی در پاسخ به سؤال مذکور فارغ از بحث آیات، روایات و احادیث معصومین، به بیان مطلبی از «ویل دورانت» نویسنده و اندیشمند غربی بسنده کرد و گفت: او در جلد 11 کتاب تاریخ تمدن اعتراف می کند که: پیدایش و اضمحلال تمدن اسلامی از حوادث بزرگ تاریخ است.

پورشمسی همچنین به بخش های دیگری از نوشته های این نویسنده غربی در رابطه با ویژگی های اسلامی اشاره کرد و گفت: نتیجه می گیریم که در پاسخ گفتن به سؤال طرح شده نیاز به مراجعه به آیات و روایات نیست و ما می توانیم با وجود دشمنان خود و کسانی که مدعی هستند تمدن غرب، تمدن برتر جهان است، این سؤال را به بهترین شکل پاسخ دهیم.

شکست اهرم های قدرتی دشمنان با اتکا به مبانی دینی

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد ادامه داد: مردم فهیم ایران با اتکا به مبانی دینی و با ولایتمداری اهرم های قدرتی جهان را در 40 سال گذشته پشت سر گذاشتند. نجات این نظام از قائله های خلق های کُرد، بلوچ و عرب، پس گرفتن خرمشهر درحالی که حزب بعث گفته بود ما آمده ایم که بمانیم، با تمرکز بر مبانی ولایی و دینی در بستر تمدن اسلامی میسر شد.

وی با تأکید بر اینکه از بین بردن داعش در سوریه تنها با به کارگیری عناصر قدرت تمدن اسلامی محقق شد، گفت: امروز وقتی آمریکا به گفته خودش جنگ ترکیبی در حوزه های مختلف اقتصادی، نظامی و قدرت نرم و ... علیه ایران به راه می اندازد، اگر ما مبانی دین را مطرح و ملاک قرار دهیم خواهیم توانست این دشمنی را که امروز به نفس افتاده، از بین ببریم.

تفاوت مفهوم امنیت در تمدن غربی و دین اسلام

پورشمسی با اشاره به اینکه کلمه امنیت 879 مرتبه در قرآن بیان شده است، اضافه کرد: دین اسلام به ما می گوید اگر می خواهید امنیت داشته باشید تنها راه آن، نترسیدن به غیراز خدا است. درصورتی که مبانی تمدن غربی می گوید اگر شما می خواهید نترسید و امنیت داشته باشید، باید عوامل ترس را از بین ببرید.

این مقام مسؤول ابراز کرد: امید است حرکتی که قرار است سپاه، بسیج و همه آحاد مردم در گام دوم انقلاب اسلامی داشته باشند، حرکت به سمت تمدن عظیم اسلامی که رؤیایی و دست نیافتنی هست نیست، باشد تا بر اساس مبانی دینی در حوزه دفاعی، امنیتی، اقتصادی، اجتماعی و سیاسی حرکت کنیم.

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد تصریح کرد: هر مشکلی هم که در جامعه وجود داشته باشد، اگر بر اساس مبانی دین و شاکله تمدن اسلامی حرکت کنیم موفق می شویم و هیچ دشمنی نمی تواند هیچ آسیبی به ما برساند.

 

انتهای پیام/90027

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha