قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۷۳۰۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ظریف اهدافش را از سفر به ونزوئلا، نیکاراگوئه و بولیوی تشریح کرد

وزیر امور خارجه کشورمان اظهار کرد: در جریان سفر به ونزوئلا با مقامات دولت کاراکاس در ارتباط با اینکه ایران چگونه می تواند به بازگرداندن آرامش به این کشور کمک کند صحبت می کنیم.

ظریف اهدافش را از سفر به ونزوئلا، نیکاراگوئه و بولیوی تشریح کرد

محمدجواد ظریف در پایان سفر 6 روزه خود به نیویورک و پیش از ترک آمریکا در جمع خبرنگاران ایرانی به تشریح اهداف سفر خود به سه کشور ونزوئلا، نیکاراگوئه و بولیوی پرداخت.

این دیپلمات عالی رتبه کشورمان با بیان اینکه هدف اصلی سفر وی به کاراکاس شرکت در اجلاس وزرای خارجه جنبش نم است خاطرنشان کرد: این اجلاس در پایان دوره ریاست ونزوئلا و جنبش غیر متعهدها برگزارمی شود. در جریان این سفر ضمن شرکت در اجلاس مذکور، با مقامات ونزوئلا نیز در مورد همکاری های دو کشور و اینکه ایران چگونه می تواند به این کشور برای بازگرداندن آرامش کمک کند، رایزنی و گفت وگو می کنیم.

وی همچنین با بیان اینکه ایران همکاری های سیاسی و اقتصادی خوبی نیز با نیکاراگوئه و بولیوی دارد ادامه داد: ما دوستان خوبی در آمریکای جنوبی و لاتین داریم. آن ها در سال های گذشته شرکای سیاسی و اقتصادی ما بودند و اکنون نیز همین ارتباطات برقرار است.

ظریف با بیان اینکه پروژه های مختلفی را در بولیوی در حال اجرا داریم که به نفع مردم این کشور نیز هست گفت: در جریان سفر به بولیوی و نیکاراگوئه با روسای جمهور و وزیران خارجه این دو کشور نیز در ارتباط با گسترش همکاری ها رایزنی و صحبت می کنیم.

ظریف در بخش دیگری از صحبت های خود باخبرنگاران ایرانی مستقر در نیویورک خاطرنشان کرد: ایالات متحده آمریکا در تلاش است که بار دیگر سیاست "مونرو" را در قاره آمریکا بازآفرینی کند و بر مداخلات خود در آمریکای لاتین اضافه کند. در چنین شرایطی لازم است که مجموعه ای هماهنگ از کشورهای مستقل در برابر این سیاست های آمریکا مقاومت کند.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha