قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۷۲۹۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

به برکت نظام اسلامی و هوشیاری علما ، هرمزگان الگوی وحدت اسلامی در کشور است/نیازمند گام دوم وحدت هستیم

خطیب نماز جمعه اهل سنت بندرعباس گفت: هرمزگان الگوی وحدت اسلامی در کشور است.

به برکت نظام اسلامی و هوشیاری علما ، هرمزگان الگوی وحدت اسلامی در کشور است/نیازمند گام دوم وحدت هستیم

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از بندرعباس،سید عبدالباعث قتالی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته اهل سنت اظهار داشت: در آستانه موسم حج هستیم . ادای فریضه حج در سرزمین وحی، نعمت بزرگی برای هر مسلمان است. بر دیگر مسلمانان نیز، اجرای سنت قربانی اقدامی پسندیده در جهت همراهی با حجاج است.

وی در ادامه افزود: گوشت قربانی به فرد قربانی کننده و نیازمندان می رسد. نهادها و انجمن های خیریه در رساندن گوشت قربانی به نیازمندان تلاش می کنند و نیک است که با آنها همکاری شود.

سید عبدالباعث قتالی بیان کرد: آیت الله نعیم آبادی امام جمعه بندرعباس و نماینده ولی فقیه در این شهر بعد از ۲۹ سال با این مسؤولیت وداع کرد. نقش وی در ایجاد وحدت و همدلی و رشد فعالیتهای دینی چه در میان شیعه و چه در میان اهل سنت برجسته بود. جا دارد از وی به دلیل خدماتش تشکر و قدردانی شود. 

خطیب نماز جمعه اهل سنت با بیان اینکه حجت الاسلام ولمسلمین عبادی زاده به عنوان امام جمعه جدید بندرعباس معرفی شدند، گفت: ایشان فردی محقق و پر تلاش هستند و برای وی آرزوی موفقیت داریم. 

قتالی ادامه داد:مسئولیت سنگینی در این مسیر بر عهده وی است و دعا می کنیم این مسئولیت را به خوبی ادا کنند. 

شیخ قتالی گفت:ما در استانی زندگی می کنیم که همواره الگوی وحدت اسلامی بوده است. دشمنان خیلی تلاش کردند که این وحدت را خدشه دار کنند؛ اما به برکت مدیریت نظام اسلامی و به برکت هشیاری علماء شیعه و سنی توطئه ها تبدیل به فرصت و برادری شده است.

امام جمعه اهل سنت بندرعباس خاطر نشان کرد: هرگاه کشور ما مورد تهدید دشمنان قرار می گیرد ، این مسؤولیت آحاد مردم اعم از شیعه و سنی است که چون ید واحد و یکپارچه وحدت خود را حفظ کنند و از کیان کشور در مقابله دشمنان دفاع کنند.

 شیخ قتالی یادآور شد: دور هراس از یکدیگر و بر چسب زدن به هم تمام شده است. مردم هرمزگان اعم از شیعه و سنی یکدیگر را دوست دارند و نسبت به سرنوشت یکدیگر احساس مسئولیت می کنند؛ لذا در این شرایط و وحدت شیعه و سنی نباید در حد گفتار و توصیه و شعار باقی بماند بلکه باید گام دوم وحدت اسلامی برداشته شود و آن مشارکت گسترده اهل سنت در مسؤولیت و مدیریت جامعه است تا وحدت نظری تبدیل به وحدت عملی و اجرایی شود.

این عالم دینی اهل سنت جنوب در پایان تاکید کرد که مسئولان از مشاوره های علماء اهل سنت بخصوص در مواردی که مربوط به خود اهل سنت هست حتما استفاده نمایند.

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha