قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۷۱۷۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

فرم مدارس زیر ذربین سازمان دانش آموزی

مدیر سازمان دانش آموزی چهارمحال و بختیاری گفت: درصورتیکه خانواده ای از دوخت لباس فرم فرزند خود ناراضی بود به مدرسه مراجعه کند، تا با بررسی لباس فرم به شکایت رسیدگی شود، خانواده ها هیچ نگرانی از بابت کیفیت فرم مدارس نداشته باشند.

فرم مدارس زیر ذربین سازمان دانش آموزی

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از شهرکرد برخی از خانواده ها از وضیعت فرم مدارس و کیفیت پارچه استفاده شده گلایه مند هستند از این رو با مسؤول سازمان دانش آموزی در خصوص چگونگی روند تولید فرم مدارس گفت وگو کردیم.

حبیب الله رضایی در شهرکرد گفت: سازمان دانش آموزی نهادی عمومی، غیردولتی و تحت نظارت آموزش پرورش است، براساس ماده «13» قانون خدمات کشوری دولت، می تواند برخی از اختیارات که در وظایف ذاتی خللی وارد نمی کند را به بخش تعاونی، عمومی و خصوصی واگذار کند به همین علت نظارت بر تهیه و تولید فرم مدارس به سازمان دانش آموزی واگذار شد.

طراحی سامانه ای برای نظارت بر عملکرد تولیدی ها

مدیر سازمان دانش آموزی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه بین اصناف کل کشور و سازمان دانش آموزی تفاهم نامه ای برای حمایت از تولید کالای داخلی و تولیدکنندگان بومی هر منطقه امضا شده است، ادامه داد: سامانه ای برای نظارت بر عملکرد تولیدی ها و قراردادهایی که بین مدارس و تولیدی بسته می شود، طراحی شده است.

وی با اشاره به اینکه در چهارمحال و بختیاری اولویت هر شهرستان را به تولیدی های همان شهرستان دادیم، افزود: اصناف و سازمان صنعت، معدن و تجارت کارگروهی برای دوخت فرم مدارس تشکیل دادند و در آن برای فرم مدارس قیمت تمام شده مشخص و اعلام شد و تولیدی براساس آن و بدون هیچ گونه افزایش قیمتی تولید خود را بایستی انجام دهد.

رضایی با تاکید براینکه استفاده از هرگونه پارچه خارجی ممنوع است، اظهار کرد: اولویت دوخت فرم مدارس با تولیدی های فعال و مورد تایید اصناف چهارمحال وبختیاری است، به علاوه در شهرستان ها نیز کارگروهی با حضور رئیس اتاق اصناف همان شهرستان برای نظارت بر تمامی مراحل تولید فرم مدارس تشکیل شده است. 

مدیر سازمان دانش آموزی چهارمحال و بختیاری توضیح داد: ظرفیت کارگاه های تولیدی ثبت شده تا براساس توان و تعداد خیاطی که دارند قرارداد بسته شود و از انعقاد قرارداد به بعد کمیته ای بر کار تولید نظارت می کند که آیا تمامی مراحل دوخت به خوبی انجام شده است؟

وی بیان کرد: لیست تولیدکنندگان، ظرفیت تولید، قیمت تمام شده، دستورالعمل نمونه قرارداد برای مدارس ارسال شده است و مدارس خود اولویت های تولیدی را به اداره منطقه خود اعلام می کنند و سپس اداره شهرستان براساس اولویت اعلامی توسط مدارس کارگاه های تولیدی را تقسیم بندی می کنند.

اندازه گیری و تحویل لباس فرم در مدارس انجام می شود

رضایی اعلام کرد: در همین برهه زمانی تولیدی های فرم در مدارس در مرحله اندازه گیری هستند، از آن جایی که تولیدی ممکن است خارج از شهر باشد، از آنجایی که خانواده ها برای دوخت فرم فرزند خود مجبور به مراجعه داشتند وقت و انرژی صرف می کردند، به همین علت تولیدی موظف است اندازه گیری و تحویل لباس فرم را در خود مدرسه انجام دهد.

مدیر سازمان دانش آموزی چهارمحال و بختیاری در پایان تشریح کرد: پارچه ای که تولیدی از آن استفاده می کند بایستی ضمیمه قرارداد باشد، درصورتیکه خانواده ای از دوخت لباس فرم فرزند خود ناراضی بود به مدرسه مراجعه کند، تا با بررسی لباس فرم و پارچه ضمیمه به شکایت رسیدگی کامل شود، خانواده ها هیچ نگرانی از بابت کیفیت لباس فرم مدارس نداشته باشند.

انتهای پیام/3339/م

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha