قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۶۸۲۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

آذربایجان غربی بازهم گرم تر می شود

استان ها آذربایجان غربیمهاباد رییس اداره هواشناسی مهاباد گفت: با استقرار الگوی تابستانی دمای هوای آذربایجان غربی حدود پنج درجه سانتی گراد افزایش یافته و طی روزهای آینده بیشتر مناطق استان دمای بالای ۴۰ درجه را تجربه می کند.

آذربایجان غربی بازهم گرم تر می شود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، اردلان محمدپور روز سه شنبه در گفت و گو با اظهار داشت: بررسی نقشه های پیش یابی هواشناسی نشان می دهد که طی روزهای آینده الگوی تابستانی در منطقه مستقر شده و دمای هوا افزایش محسوسی پیدا می کند.

وی افزود: این روند تدریجی افزایش دمای هوا از دیروز در استان شروع شده و تا پایان هفته جاری تداوم خواهد داشت و در این مدت بیشتر مناطق با افزایش ۳ تا ۵ درجه ای دمای هوا، آذربایجان غربی دمای بالای ۴۰ درجه سانتی گراد را تجربه می کند.

وی با اشاره به صدور اطلاعیه شماره ۲۳ هواشناسی آذربایجان غربی بیان کرد: در این اطلاعیه توصیه شده با توجه به افزایش دمای هوا و افزایش مصرف وسایل سرمایشی، شهروندان مصرف بهینه منابع آب و برق خود را مدیریت کنند؛ افراد در ساعت های میانی روز از فعالیت فیزیکی در فضای باز خودداری کرده و دستگاه های متولی تمهیدات لازم را برای مقابله با آتش سوزی در مراتع و مزارع اتخاذ کنند.

وی در خصوص دمای هوای استان در شبانه روز گذشته بیان کرد: در این مدت مهاباد و پلدشت با حداکثر دمای ۳۷ درجه سانتی گراد گرم ترین و تکاب با حداقل دمای ۱۰ درجه سانتی گراد خنک ترین شهر استان بودند.

محمدپور گفت: در ۲۴ ساعت گذشته دمای هوای ارومیه بین ۱۱ و ۳۴ درجه سانتی گراد و دمای هوای مهاباد بین ۱۶ و ۳۷ درجه سانتی گراد در نوسان بود.

آذربایجان غربی در یک منطقه کوهستانی با میانگین بارش سالانه ۳۴۰ میلیمتر بارندگی واقع شده و از اواسط خردادماه به تدریج دمای هوا افزایش می یابد و این افزایش دما تا اواخر شهریور تداوم خواهد داشت.

از ابتدای سال آبی جاری تاکنون بیشترین دمای ثبت شده استان در روز ۲۲ تیر در شهر پلدشت به میزان ۴۰ درجه سانتی گراد ثبت شده است.

۳۰۲۰/ ۶۱۸۵/ ۲۰۹۳

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha