پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۶۲۱۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

فطرت انسانی از بی عفتی، بی حجابی و ناهنجاری بیزار است

دبیرکل اتحادیه جهانی زنان مسلمان گفت: درست است که حجاب و عفاف میراث ایران است و این به قبل از تاریخ نوشته ها برمی گردد اما یادمان نرود که اسلام صحه بر فطرت گذاشته و حجاب و عفاف فطرت انسانی است و فطرت انسانی از بی عفتی، بی حجابی و ناهنجاری بیزار است.

فطرت انسانی از بی عفتی، بی حجابی و ناهنجاری بیزار است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از سنندج، طوبا کرمانی پنجشنبه شب در همایش «حافظان حریم خانواده» که با حضور خانواده های سنندجی در پارک آی تی این شهر برگزار شد، اظهار داشت: خداوند امشب را بر من نهاد تا در جمعی معنوی در این مکان حضور یابم، نعمت های خداوند آنقدر زیاد است که اگر تمامی درخت های عالم مداد و تمام آب دریاها مرکب شوند تا نعمت های خداوند را بنویسند ممکن نیست یکی از این نعمت ها بر ایران تنوع قومیت های عزیزی است که هر کدام به زیبایی چهره ای می درخشند.

وی ادامه داد: نگران بودم چون در فضای باز سخن سنگین گفتن سخت است غبطه می خورم به این شعور و متانت که به یقین می تواند سرزمین حجاب و عفاف و شرف و غیرت باشد.

کرمانی اذعان داشت: عنوان همایش بسیار عنوان قشنگی است چون یکی از بی توجهی های من مسؤول فرهنگکی در دوران 40 ساله انقلاب ارزش بزرگی را به نام حجاب و عفاف به اسلام متصل کرده ام و اگر دشمنانی از خارج می خواهندذ بر ایران اسلامی هجمه بیاورند، نقطه کشف حجاب باشد چون این مساله مربوط به انقلالب و اسلام است و اگر عنادی باشد به این کشف حجاب باشد.

دبیرکل اتحادیه جهانی زنان مسلمان خاطرنشان کرد: عفت و حجاب میراث ایرانی و گرایش جهانی است اما طبیعی است که من اگر بخواهم موضوع را بازکنم باید به تاریخ ایران قبل از تاریخ و اسلام اشاره کنم.

وی یادآور شد: ویل دورانت و قبل از آن هرودوت تاریخ نویس قدیمی می نویسند، زن در ایران حکایت های زیادی دارد، زن در ایران قبل از تاریخ و میلاد و اسلام و همه نقوش و نوشته های روی سنگ ها حکایت می کند که زنان ایران همواره پوشش داشته اند.

کرمانی خاطرنشان کرد: بعد از انقلاب به دلیل مسوولیتی که در دانشگاه تهران داشتم مقالاتی برای کنفرانس های علمی می نویسم و در سفری به سوریه از کاخ کرملین بازدید داشتم که مجموعه ای از کلیساهاست و این طبیعی است که کلیساها نمادی از حضرت عیسی و مریم داشته باشد اما در هیچ مجموعه ای نمی توانید حضرت مریم را بدون حجاب ببینید.

وی ادامه داد: هیچ جا زن نجیب، عفیف و حافظ خانواده و عزت میهن برهنه نیست، بی پوشش و بی حجاب نیست و این به میراث ایرانی برمی گردد که تمام مورخین چنین نوشته اند که حجاب برای جهان میراث ایرانیان است و لذا ما باید به ایرانی بودنمان افتخار کنیم.

کرمانی یادآوری کرد: اگر از یونان به عنوان خاستگاه فلسفه نام می برند اما همه می گویند که یونانیان عفت و حجاب و فلسفه و عقلانیت را از ایرانیان به ارث برده اند که دنیای استکبار به بهانه بازی های المپیک 2004 فرهنگ یونان را زیرورو کردند.

کرمانی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب می فرمایند، "تاریخ بخوانیم، تاریخ آموزگار بسیار آموزنده است چون هر کشوری که تاریخ ندارد هویت ندارد و بالعکس هر کشوری که هویت ندارد تاریخ ندارد" و قدیمی ترین تاریخ مربوط به میهن و ایران ماست و باید به این افتخار کنیم و رسم آن را به زیبایی پاس بداریم.

وی اذعان داشت: نقل می کنند ابولحسن خراقانی به عنوان یک عالم بزرگ، که منبرهایش غالبا بیشتر از یک جمله نبوده است، در یکی از منبرهایش که جمعیت زیادی آمده بودند و تعدادی زیادی در بیرون مانده بودند، می گوید؛ یک قدم بخاطر دیگران جلو بیاید که همه جایشان شود و لذا همه ما بخاطر عزت و امنیت و آرامش و اقتصاد کشورمان یک قدم بخاطر دیگران برداریم که در آن صورت ایران گلستان است.

دبیرکل اتحادیه جهانی زنان مسلمان گفت: درست است که حجاب و عفاف میراث ایران است و این به قبل از تاریخ نوشته ها برمی گردد اما یادمان نرود که اسلام صحه بر فطرت گذاشته و لذا نگوییم حجاب و عفاف میراث انسانی، ایرانی و الهی است، بلکه بدانیم حجاب و عفاف فطرت انسانی است و باید به عنوان یک کلیدواژه روی آن فکر کرد.

وی اظهار داشت: فطرت انسانی از بی عفتی، بی حجابی و ناهنجاری بیزار است اما چه کنیم عادت، فطرت ثانوی انسان است و ما را به برخی کارها عادت داده اند و از فطرت خودمان خالی مان کرده اند.

کرمانی اضافه کرد: اسلام آمده است بر همه خوبی ها و ارزش ها و فطرت های پاک انسانی صحه بگذارد پس حجاب و عفاف ارزش و پاکی است.

وی افزود: اینکه در دنیای فمنیزم زن می تواند خود را عرضه کند و بدنش را بفروشد یک جاهلیت مدرن است که در آن جامعه، خانواده ارزش خود را از دست داده و خیر و برکت و عزت از خانواده ها رفته است.

کرمانی یادآور شد: در غرب زن را وادار می کنند با بی عفتی و بی حرمتی در اختیار هر مرد و زنی باشند در دنیای غرب شناسنامه بچه را به اسم مادر می نویسند چون این زن هر از دم با یک مرد است و این ارمغان دنیای غرب است اما امروز در جهان غرب گرایش به حجاب و عفاف زیاد است و غرب که اعتقاد به اختلاط دختر و پسر در مدارس داشت، شروع کرده اند که دختر و پسر را در مدارس جدا می کنند چون آفت آن را فهمیده اند.

دبیرکل اتحادیه جهانی زنان مسلمان در پایان سخنانش گفت: برهنگی زنان و بی عفتی مردان از عوامل اصلی از بین رفتن جامعه کوچک خانواده است لذا باید غیرت، انسانیت و عفت را پاس بداریم.

انتهای پیام/2330/70

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha