پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۶۲۱۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

کالاهای دارای نشان استاندارد مجوز عرضه می گیرند

مسئول نظارت بر بازار اداره کل استاندارد گلستان با اشاره به اجرای طرح طاها همزمان با سراسر کشور در استان گفت: بر اساس این طرح فقط برای کالاهای دارای نشان استاندارد مجوز عرضه داده می شود.

کالاهای دارای نشان استاندارد مجوز عرضه می گیرند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، رضا نوروزی صبح امروز در گرگان اظهار کرد: عرضه کالا فقط با نشان استاندارد باید انجام بگیرد، بازرسان اداره کل استاندارد استان گلستان با بازدید از مراکز تولید و عرضه کالاها تنها برای کالاهای دارای نشان استاندارد مجوز عرضه صادر می کند.

وی با بیان اینکه اجرای طرح طاها از ابتدای تیر ماه همزمان با سراسر کشور در استان گلستان در حال انجام است، تصریح کرد: هدف از اجرای این طرح این است که به مراکز عرضه مراجعه کنیم و برای ناامن کردن بازار از وجود عرضه کالاهای فاقد علامت استاندارد و با کیفیت پایین تر وارد میدان شویم.

* 11 هزار واحد تولیدی صنفی مورد بازرسی قرار گرفت

مسئول نظارت بر بازار اداره کل استاندارد گلستان افزود: شهروندان می توانند از سالم بودن علامت استاندارد بر روی کالاها اطمینان حاصل کنند، هر علامت استاندارد یک کد 10 رقمی زیر آن درج شده است مردم از طریق سامانه پیامکی 10001517 می توانند این کد ۱۰ رقمی را وارد کنند و نسبت به استاندارد بودن یا نبودن کالا اطلاع یابند.

نوروزی با بیان اینکه سال گذشته ۱۱ هزار واحد تولیدی صنفی مورد بازرسی قرار گرفت، ابراز کرد: امسال نیز این طرح در استان گلستان اجرا می شود، اقدام دیگری که در این طرح صورت می گیرد خرید، نمونه برداری و آزمون محصولات است که آیا کیفیت علامت استاندارد بر روی کالا درج شده مناسب است یا خیر و این اقدام در آزمایشگاه بررسی می شود.

به گفته وی؛ علامت استاندارد احساس امنیت به خریداران کالا می دهد و اجرای طرح طاها در سراسر کشور تضمین کننده سلامت بازار خواهد بود.

انتهای پیام/83001

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha