پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۶۲۰۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

چتر حمایتی کمیته امداد بر سر ۴۰۱ خانوار زندانی خراسان شمالی

مدیرکل کمیته امداد استان خراسان شمالی گفت: هم اکنون ۴۰۱ خانوار زندانی تحت حمایت این نهاد هستند.

چتر حمایتی کمیته امداد بر سر ۴۰۱ خانوار زندانی خراسان شمالی

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از بجنورد به نقل از  روابط عمومی کمیته امداد، مجید الهی راد در نشست هم اندیشی با سازمان زندان ها، اظهار کرد: از مجموع ۴۰۱ خانوار زندانی ۲۶ خانوار در اسفراین، ۱۶۵ خانوار در بجنورد، ۹۵ خانوار در شیروان، ۴۵ خانوار در راز و جرگلان، ۱۴ خانوار در فاروج، ۳۴ خانوار در مانه و سملقان، ۱۱ خانوار در جاجرم و ۱۱ خانوار زندانی نیز در گرمه تحت حمایت این نهاد قرار دارند.

وی یادآور شد: ۳۸ درصد از خانوارهای زندانی تحت حمایت این نهاد ساکن مناطق روستایی و ۶۲ درصد آنان نیز در مناطق شهری ساکن هستند.

مدیرکل کمیته امداد استان خراسان شمالی حفظ و تحکیم بنیان خانواده را مهم ترین هدف کمیته امداد استان در حمایت از خانوارهای زندانی بیان کرد و افزود: پرداخت کمک هزینه زندگی، اعطای وام های قرض الحسنه اشتغال، اهدای جهیزیه، ارائه خدمات مشاوره ای، مددکاری و حقوقی به خانوارهای زندانی ازجمله خدمات ارائه شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان خراسان شمالی بابیان اینکه طی چند سال اخیر دو هزار و ۲۶۷ خانوار زندانی از خدمات این نهاد بهره مند شده اند، ادامه داد: طی سال گذشته ۱۰۰ مورد تسهیلات اشتغال زایی برای توانمندسازی این خانوارها به آن ها اعطاشده است.

الهی راد همچنین خاطرنشان کرد: ۴۱ مورد نیز خدمات مسکن در قالب ساخت، تعمیرات و انشعابات به خانوارهای زندانی تحت حمایت این نهاد ارائه شده است.

وی ارائه ۷۰ مورد خدمات مشاوره ای و ۳۰۰ مورد خدمات فرهنگی در قالب اعزام به اردوهای زیارتی و دوره های آموزشی را از سایر خدمات ارائه شده به این خانوارها برشمرد و افزود: همچنین ۷۲۰ مورد خدمات بهداشتی و درمانی، ۵۶۰ مورد خدمات خاص و ۱۵ مورد کمک هزینه جهیزیه نیز به خانوارهای زندانی تحت حمایت این نهاد پرداخت شده است.

انتهای پیام/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha