پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۶۱۸۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقوقی، شرکت‎ها و صاحبان املاک استیجاری قابل تمدید نیست

مدیرکل امور مالیاتی گلستان با بیان اینکه سی و یکم تیرماه آخرین مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقوقی، شرکت‎ها و صاحبان املاک استیجاری است، گفت: این مهلت به هیج عنوان قابل تمدید نخواهد بود.

مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقوقی، شرکت‎ها و صاحبان املاک استیجاری قابل تمدید نیست

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین،  علی اصغر هزار جریبی صبح امروز از گرگان اظهار کرد: طبق قانون مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی قابل تمدید نیست از این رو از مؤدیان محترم درخواست می‎کنیم تسلیم اظهارنامه خود را به روزهای پایانی موکول نکنند.

وی عدم تسلیم اظهارنامه مالیاتی در زمان تعیین شده را مشمول جریمه عنوان کرد و گفت: تشخیص مالیات در این مواقع به صورت علی الرأس خواهد بود.

مدیر کل امور مالیاتی گلستان خاطرنشان کرد: برای تسلیم اظهارنامه مالیاتی نیاز به حضور در اداره‎های امور مالیاتی وجود ندارد اما برای راهنمایی بیشتر مؤدیان در سطح اداره‎ها مشاورانی حضور دارند.

هزارجریبی در خصوص نحوه محاسبه مالیات در سیستم مالیاتی گفت: نحوه محاسبه به دو صورت علی الرأس که مأمور مراجعه و میزان خرید و فروش را تعیین می‎کند و دیگری تسلیم اظهارنامه مالیاتی است، که شخص دارای دفاتر می‎باشد.

وی با بیان اینکه در قانون فعلی از سال ۱۳۹۵ به بعد مشاغل به سه گروه تقسیم می‎شوند، افزود: مشاغلی که کمتر از یک میلیارد تومان فروش دارند جز مشاغل گروه سوم هستند که باید خلاصه وضعیت درآمد و هزینه خود را نگهداری کنند و در انتهای سال که زمان تسلیم اظهارنامه مالیاتی در خردادماه می‎باشد همراه اظهارنامه به سیستم تحویل دهند و کارشناسان مورد بررسی قرار خواهند داد، یکسری از خریدها نیز از طریق سیستم به دست ما می‎رسد خریدهایی که در شرکت ها اتفاق می‎افتد از طریق سیستم اطلاعات به ما انتقال و مالیات تعیین می‎شود و تا یک سقفی از معافیت برخوردارند.

*مالیات یکی از شاخصه‎های مؤثر در توسعه و پویایی اقتصاد مقاومتی است

مدیرکل امور مالیاتی گلستان اضافه کرد: تسلیم اظهارنامه مالیاتی به بهره‎مندی از معافیت جرایم مالیاتی کمک شایانی می‎کند و حدود ۴۰ درصد از اصناف استان مشمول معافیت‎های مالیاتی هستند.

هزار جریبی هدف از دریافت مالیات در نظام اقتصادی اسلام را اداره جامعه اسلامی، تأمین نیازهای نیازمندان، حفظ سرمایه‎ها، اصلاح و تقویت نیروهای مسلح عنوان کرد و گفت: مالیات یکی از شاخصه‎های مؤثر در توسعه و پویایی اقتصاد مقاومتی به شمار می‎رود در واقع  درآمد مالیات منبعی مهم برای تأمین درآمد دولت در حوزه‎های مختلف مثل تولید و اشتغالزایی، آموزش همگانی و انجام اقدامات عمرانی بوده است.

وی خاطرنشان کرد: تلاش می‎کنیم در سالی که ازسوی مقام معظم رهبری به نام «رونق تولید» نام گرفته است ضمن جلب رضایت و حفظ احترام و کرامت مؤدیان حقوق حقه دولت را محقق  و به سهم خود در توسعه اقتصاد، اشتغال، زیرساخت‎ها و تأمین بخشی از نیازهای جامعه نقش مهمی را ایفا کنیم.

انتهای پیام/83017

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha