پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۶۱۸۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

فرانسه قانون وضع مالیات بر غول های اینترنتی را تصویب کرد

جهان اروپاتهران – – فرانسه به رغم تهدیدهای آمریکا روز پنجشنبه قانون وضع مالیات بر شرکت های بزرگ اینترنتی از جمله گوگل، آمازون و فیسبوک را تصویب کرد.

فرانسه قانون وضع مالیات بر غول های اینترنتی را تصویب کرد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به گزارش آسوشیتدپرس، «برونو لو مر» وزیر اقتصاد فرانسه پیش از تصویب نهایی این قانون در سنای این کشور گفت که متحدان اختلافات خود را باید «بدون استفاده از تهدید» حل وفصل کنند.
سنای فرانسه تخمین زده است که تصویب این قانون در سال جاری میلادی ۴۰۰ میلیون یورو و سال آینده ۶۵۰ میلیون یورو درآمد برای کشور ایجاد خواهد کرد.
دولت آمریکا روز چهارشنبه دستور آغاز تحقیقات در مورد اقدام فرانسه علیه شرکت های بزرگ اینترنتی را صادر کرد. آمریکا سال گذشته نیز بر همین اساس تحقیقاتی را در مورد سیاست های چین در عرصه فناوری انجام داد و در پی آن بر ۲۵۰ میلیارد دلار از کالاهای چینی تعرفه وضع کرد.
طبق قانون جدید فرانسه، شرکت های دیجیتالی که درآمد سالانه آنها در سطح جهان بالغ بر ۷۵۰ میلیون یورو و درآمد سالانه آنها در فرانسه بالغ بر ۲۵ میلیون یورو است، مشمول مالیات سه درصدی خواهند بود.
این قانون با هدف جلوگیری از فرار مالیاتی شرکت های چندملیتی تصویب شده است. در حال حاضر، شرکت های بزرگ دیجیتالی در فرانسه تقریباً هیچ مالیاتی پرداخت نمی کنند.
قانون جدید فرانسوی ها عمدتاً شرکت هایی را هدف قرار می دهد که از محل فروش اطلاعات کاربران برای فروش آگهی های تبلیغاتی استفاده می کنند.
این قانون علاوه بر فیسبوک، گوگل و آمازون شرکت های اوبر، Airbnb و شرکت های چینی و اروپایی را نیز شامل می شود.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha