قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۴۶۱۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

جدیدترین سیستم نظارت بر کارمندان

این سیستم قادر به تشخیص کارمندان با عملکرد مناسب و ضعیف است. تیمی که مسئول توسعه آن بوده اند طی یک سال به بررسی عملکرد 750 کارمند آمریکایی پرداختند، و در نهایت مشخص شد برنامه قادر به تشخیص عملکرد کارمندان با دقت 80 درصد است.

جدیدترین سیستم نظارت بر کارمندان

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، این سیستم قادر به تشخیص کارمندان با عملکرد مناسب و ضعیف است. تیمی که مسئول توسعه آن بوده اند طی یک سال به بررسی عملکرد 750 کارمند آمریکایی پرداختند، و در نهایت مشخص شد برنامه قادر به تشخیص عملکرد کارمندان با دقت 80 درصد است.

 

هدف آن هم فراهم کردن اطلاعاتی برای کارکنان است تا از سلامت فیزیکی، روانی و رفتاری خود مطلع باشند. اگرچه این برنامه یک خطر بزرگ نیز دارد، و اگر مورد سوء استفاده قرار بگیرد می تواند منجر به تحت نظر قرار گرفتن دائمی افراد توسط شرکتی شود که برای آن کار می کنند.

محققین این پروژه شامل افرادی چون «اندرو کمپبل»، پروفسور علوم کامپیوتر دانشگاه Dartmouth می شوند. یکی از پروژه های قبلی این فرد یعنی برنامه ای که عملکرد دانش آموزان را تحت نظر می گرفت، زیربنای این پروژه شد. به نظر آن ها سیستم جدید به راهکاری برای افزایش کارایی کارمندان بدل خواهد شد.

به گفته آن ها سیستم جدیدشان می تواند کارایی کارمندان را بسیار بهتر از تست های شخصی و مصاحبه ها که اکثرا غیر دقیق هستند ارزیابی کند.

در این سیستم سه جزء اساسی وجود دارد: تلفن هوشمند که به بررسی فعالیت فیزیکی، موقعیت، میزان استفاده از موبایل و نور محیط می پردازد؛ مچ بند سلامتیکه عملکرد قلب، خواب، استرس، وزن و مقدار کالری دریافتی را اندازه می گیرد و در نهایت سنسورهایی که مدت زمان ترک شدن میز توسط کارمندان را بررسی می کنند. پس از این الگوریتم های یادگیری ماشینی ابری سطح عملکرد کارمندان را تعیین می کنند.

در این تحقیق شد افرادی عملکرد بهتری داشتند که از موبایلشان کمتر استفاده می کردند و از خواب عمیق طولانی تر و فعالیت فیزیکی بیشتر بهره می بردند.

با وجود نگرانی های فراوان در رابطه با حریم شخصی کارمندان، این گروه اعلام کرده سیستمشان طی چند سال آینده کاملا آماده بهره برداری خواهد بود

دیجیاتو

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha