قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۴۶۱۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

چاووش اوغلو: خلیفه حفتر ۶ ترکیه ای را ربود

وزیر خارجه ترکیه از ربوده شدن شش نفر از شهروندان این کشور توسط شبه نظامیان وابسته به «ارتش ملی لیبی» به ریاست خلیفه حفتر خبر داد.

چاووش اوغلو: خلیفه حفتر ۶ ترکیه ای را ربود
«مولود چاووش اوغلو» وزیر خارجه ترکیه در پی بروز تنش میان ارتش این کشور و نیروهای «ارتش ملی لیبی» به ریاست خلیفه حفتر گفت که شبه نظامیان وابسته به ارتش حفتر، شش نفر از شهروندان  ترکیه را بازداشت کردند.

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، وی افزود: «از ارتش ملی لیبی انتظار می رود که هر چه سریعتر آنها را آزاد کنند، در غیر اینصورت مواضع نیروهای خلیفه حفتر به اهداف مشروع ارتش ترکیه تبدیل خواهند شد».

به گزارش اسکای نیوز، وزیر خارجه ترکیه تاکید کرد که «ربوده شدن شش شهروند کشورمان توسط شبه نظامیان وابسته به ژنرال حفتر در لیبی نمونه کامل راهزنی است».

به گفته منابع دیپلماتیک، ترکیه نیروهای متحد «فائز السراج» نخست وزیر دولت وفاق ملی را به پهپاد و کامیون مجهز کرده و در مقابل «ارتش ملی لیبی» به ریاست حفتر از حمایت مصر و امارات برخوردار است، اما تنش بین ارتش ترکیه و ارتش خلیفه حفتر پس از آن تشدید شد که فرماندهی کل «ارتش ملی لیبی» شامگاه جمعه 28 ژوئن با صدور فرمانی پروازها از فرودگاه های لیبی به مقصد ترکیه را منع و فرمان حمله به کشتی های ترکیه در آب های این کشور را صادر کرده بود.

این فرمان طی کنفرانس خبری احمد المسماری سخنگوی رسمی فرماندهی کل «ارتش ملی لیبی» اعلام شد که در آن «دخالت های ترکیه و قطر به نفع شبه نظامیان در طرابلس» محرز شده است.

ژنرال «حلوصی آکار» وزیر دفاع ترکیه در  واکنش به هشدار اخیر فرمانده نیروهای شرق لیبی مبنی بر حمله به هواپیماها و کشتی های ترکیه، هشدار داد که هرگونه تهدیدی در خصوص هدف گرفته شدن دارایی های ترکیه در لیبی با اقدام متقابل آنکارا مواجه خواهد شد.

ژنرال آکار تأکید کرد: «حملات و نیات خصمانه علیه ترکیه، هزینه بسیار سنگینی خواهد داشت و ما با قاطع ترین و موثرترین روش انتقام خواهیم گرفت».

وزیر دفاع ترکیه در ادامه اظهارات امروز خود در واکنش به تهدید حفتر تأکید کرد، نیت آنکارا در لیبی صرفا «مشارکت در صلح و ثبات در منطقه است».

وی همچنین گفت: «باید روی این نکته تأکید شود که ما تمام اقدامات لازم برای مواجهه با هر تهدید یا اقدام خصمانه علیه ترکیه را در نظر گرفته ایم».

نیروهای شرق لیبی از حدود سه ماه پیش با یورش به حومه طرابلس پایتخت لیبی، شهر غریان را تصرف کردند که به پایگاه اصلی این نیروها تبدیل شده بود اما چهارشنبه گذشته نیروهای دولت وفاق ملی موفق شدند این شهر را آزاد کنند.

نیروهای حفتر همچنان شهرک ترهونه واقع در جنوب شرقی طرابلس را تحت اشغال خود دارند.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha