قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۴۵۹۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ترامپ: زرادخانه هسته ای خود را ارتقاء می دهیم

رئیس جمهور آمریکا پس از دیدار با رهبر کره شمالی در جمع نظامیان این کشور گفت: ما در حال بازسازی و بهبود کامل و در بعضی موارد در حال دست یابی به جنگ افزارهای هسته ای جدید هستیم – ما هرگز نمی خواهیم از آن ها استفاده کنیم، اما بیشترین و بهترین را در جهان داریم.

ترامپ: زرادخانه هسته ای خود را ارتقاء می دهیم

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین،  

رئیس جمهور آمریکا در جمع نظامیان این کشور در کره جنوبی از ساخت جنگ افزارهای جدید و ارتقاء زرادخانه هسته ای آمریکا خبر داد.

رئیس جمهور آمریکا، یکشنبه گفت که کشورش در پی ارتقاء زرادخانه هسته ای و ساخت سلاح های جدید است.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک» «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا ساعاتی پس از دیدار با رهبر کره شمالی در جمع نظامیان این کشور در پایگاه هوایی «اوسان» نزدیک سئول، پایتخت کره جنوبی، گفت: «ما در حال بازسازی و بهبود کامل و در بعضی موارد در حال دست یابی به جنگ افزارهای هسته ای جدید هستیم – ما هرگز نمی خواهیم از آن ها استفاده کنیم، اما بیشترین و بهترین را در جهان داریم.»

به گفته کارشناسان نظامی، آمریکا حدود 3800 کلاهک هسته ای دارد که از این تعداد 1750 کلاهک هسته ای بر روی موشک های بالستیک و بمب افکن های راهبردی نصب شده اند و 2050 کلاهک دیگر را نیز به عنوان ذخیره نگهداری می کند. آمریکا 150 بمب اتمی نیز در پایگاه های پنتاگون در ایتالیا، آلمان، ترکیه و هلند دارد.

به نوشته اسپوتنیک، ترامپ در ادامه سخنان خود در جمع نظامیان آمریکایی گفت: «شما باید به قدرت کوبنده ای مجهز باشید ... ما نیروهای مسلح را چنان قدرتمند می کنیم و به سطحی می رسانیم که قبلا حتی به آن نزدیک هم نشده بود. امیدوارم که هرگز از این سلاح ها استفاده نکنیم.»

ترامپ در این دیدار وعده داد که ارتش به زودی به صدها و صدها هواپیمای جدید مجهز خواهد شد و سال آینده میلادی 12 کشتی جنگی جدید از جمله یک ناو هواپیمابر و سه ناوشکن مجهز به موشک های هدایت شونده وارد خدمت می شوند.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha