قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۴۵۷۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

نقد و بررسی مستندهای هادی آفریده در کانون حقیقت

برنامه ی این هفته کانون فیلم «سینماحقیقت» مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به نمایش و نقد دو فیلم مستند «هادی آفریده» با عناوین «صف سلام» و «باغ های گمشده» اختصاص یافته است.

نقد و بررسی مستندهای هادی آفریده در کانون حقیقت

به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، این دو اثر مستند از ساعت ۱۷:۳۰ عصر روز دوشنبه ۱۰ تیرماه ۹۸ در سالن سینماحقیقت این «مرکز» به نمایش عمومی درآمده و سپس با حضور هادی آفریده (کارگردان)، ناصر صفاریان (مسئول نمایش و نشست فیلم ها) و اردوان وزیری (منتقد میهمان) مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

مستند «صف سلام» در مدت زمان ۲۹ دقیقه، داستان کشف و مرمت یک نقاشی دیواری بزرگ که به دوران حکومت فتحعلی شاه قاجار بازمی گردد را روایت می کند تا مخاطبان را با بخشی از فرهنگ و تاریخ اجتماعی و سیاسی حکومت قاجارها در ایران آشنا کند.

مستند نیمه بلند «باغ های گمشده» هم به معرفی مهمترین باغ های تاریخی تهران و تاثیرات مثبت باغ ها در پایداری محیط زیست این شهر می پردازد. این فیلم روند تخریب تدریجی باغ های بزرگ تهران در ۲۰۰ سال گذشته تا امروز را بررسی می کند.

عموم علاقمندان جهت تماشای این دو فیلم مستند و شرکت در جلسه نقد و بررسی آن می توانند از ساعت ۱۷:۳۰ عصر دوشنبه (۱۰ تیر) به کانون فیلم «سینماحقیقت» واقع در خیابان سهروردی شمالی، میدان شهید قندی، شماره ۱۵، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی مراجعه نمایند.

شرکت در این برنامه برای عموم آزاد است.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha