قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۴۵۶۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

دیدار ملکه هلند با بن سلمان جنجال به پا کرد

یک مقام سازمان ملل همراه با قانونگذاران هلندی از ملکه هلند بر سر دیداری که در حاشیه نشست گروه ۲۰ با محمد بن سلمان داشت، انتقاد کردند.

دیدار ملکه هلند با بن سلمان جنجال به پا کرد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین،  

یک مقام سازمان ملل همراه با قانونگذاران هلندی از ملکه هلند بر سر دیداری که در حاشیه نشست گروه ۲۰ با محمد بن سلمان داشت، انتقاد کردند.

اگنس کالامارد، گزارشگر سازمان ملل در امور اعدام های فراقانونی در گفتگو با روزنامه "آلگمین داگبلاد" اظهار کرد، اینکه ملکه هلند ظاهراً در دیدار با ولیعهد عربستان مساله قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد سعودی را مطرح نکرده "فراتر از مساله ای تاسف بار است".

کالامارد در این گفتگو افزود: دیدار او با این مرد (بن سلمان) یک مساله و سکوت او (درباره قتل خاشقچی) مساله ای دیگر است.

خاندان سلطنتی هلند هنوز در این باره اظهار نظری نکرده اند اما رسانه های محلی با اشاره به بیانیه ای از سوی خاندان سلطنتی دیدار ملکه این کشور با محمد بن سلمان را تایید کرده اند.

در این بیانیه آمده است که دیدار ملکه ماکسیمای هلند با ولیعهد عربستان به دلیل میزبانی ریاض از نشست آینده گروه ۲۰ امری ضروری بوده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، ماکسیما در نشست گروه ۲۰ در ژاپن درباره توانمندسازی زنان سخنرانی کرد.

مرکز سعودی روابط بین المللی عکسی از این دیدار در توییتر منتشر کرد و نوشت: در این گفتگو موضوعات بسیاری مطرح شد.

اظهارات کالامارد به دنبال انتقاد کم سابقه قانونگذاران هلندی مطرح شد که اظهار کردند در روز دوشنبه این دیدار را در پارلمان هلند بررسی خواهند کرد.

یکی از اعضای ائتلاف حاکم هلند در بیانیه ای در توییتر اظهار کرد: هر کس که این گفتگو میان ماکسیما و ولیعهد عربستان را تایید کرده هیچ چیز از دیپلماسی نمی فهمد و درکش از روابط عمومی خوب حتی از آن هم کمتر است.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha