قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۴۵۵۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

وقتی اردوگاه کار اجباری «آشویتس» تبدیل به کانادا می شود

 آشویتس یا اردوگاه کار اجباری زندانیان یهودی که توسط آلمان های نازی دستگیر شده بودند را می توان یکی از مخوف ترین نقاط دنیا دانست. جایی که هزاران کودک، زن و مرد و پیر و جوان جان باختند.

وقتی اردوگاه کار اجباری «آشویتس» تبدیل به کانادا می شود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین،  آشویتس یا اردوگاه کار اجباری زندانیان یهودی که توسط آلمان های نازی دستگیر شده بودند را می توان یکی از مخوف ترین نقاط دنیا دانست. جایی که هزاران کودک، زن و مرد و پیر و جوان جان باختند.

یکی از سیاه ترین بخش های کارنامه کاری نازی ها را می توان ماجرای اردوگاه های کار اجباری آشویتس دانست. افرادی که در این اردوگاه ها اسیر بودند از پایین ترین سطح رفاه، خورک و پوشاک برخوردار بودند و حتی نسبت به زنان و کودکان نیز هیچ نوع ترحمی وجود نداشت.

هنوز هم داستان های زیادی درباره آشویتس مطرح می شود و عده ای معتقدند تا کنون جایی به مخوفی آشویتس ساخته نشده است. با همه این ها جالب است بدانید در این منطقه که حتی به عنوان جهنم روی زمین از آن یاد می شود، منطقه ای وجود داشت که به عنوان "کانادا" شناخته می شد. این منطقه متعلق به زندانبان ها و افرادی بود که به عنوان روسای این اردوگاه شناخته می شدند.

شاید برایتان سوال باشد چرا نام این بخش از آشویتس "کانادا" بود. علت این موضوع را می توان معنای کانادا دانست. درواقع کانادا به معنای سرزمین فراوانی تعبیرمی شود. "کانادا" یک اسم عامیانه در اردوگاه کار اجباری آشویتس بود. این بخش از اردوگاه شامل یک مجموعه بزرگ و باز بود که حاوی تعدادی سایبان و مناطق سرپوشیده می شد و برای برای ذخیره لباس و اموال گرفته شده از زندانیانی که وارد آشویتس می شدند مورد استفاده قرار می گرفت. شاید دردناک ترین بخش ماجرا این بود که این کالاها توسط زندانیان برای نازی ها مرتب شده بود.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha