قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۴۵۲۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

طرح «پرورش ماهی در استخرهای دومنظوره کشاورزی» در بندرترکمن اجرایی می شود

رئیس اداره شیلات شهرستان بندرترکمن گفت: طرح «پرورش ماهی در استخرهای دومنظوره کشاورزی» با استفاده از آب چاه کشاورزی در بندرترکمن اجرایی می شود.

طرح «پرورش ماهی در استخرهای دومنظوره کشاورزی» در بندرترکمن اجرایی می شود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، محمد دردهی امروز در گرگان اظهار کرد: : دومین طرحی که شیلات شهرستان بندرترکمن در حال پیگیری آن است پرورش ماهی در استخرهای دومنظوره کشاورزی با استفاده از آب چاه کشاورزی است که این طرح یکی از طرح های اقتصاد مقاومتی است که از سوی مقام معظم رهبری مورد تایید قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه در سال جاری از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال «رونق تولید» نامگذاری شده است و در راستای اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی برنامه ریزی شدند یکی از طرح هایی که اداره شیلات بندرترکمن دنبال می کند پرورش ماهیان گرمابی در مزارع پرورش ماهی این شهرستان است.

رئیس شیلات شهرستان بندرترکمن ابراز کرد: در این راستا در سطح شهرستان بندرترکمن تعداد پنج فقره پرورش ماهی گرمابی با مساحت 9.3 هکتار وجود دارد که پیش بینی می شود در سال جاری تولید 35 تن ماهی گرمابی در این شهرستان را شاهد باشیم.

دردهی خاطرنشان کرد: در سال گذشته 30 تن ماهی گرمابی در سطح شهرستان بندرترکمن تولید شد که در این زمینه پنج نفر اشتغالزایی شدند.

وی اظهار کرد: دومین طرحی که شیلات شهرستان بندرترکمن در حال پیگیری آن است پرورش ماهی در استخرهای دومنظوره کشاورزی با استفاده از آب چاه کشاورزی است که این طرح یکی از طرح های اقتصاد مقاومتی است که از سوی مقام معظم رهبری مورد تایید قرار گرفته است.

رئیس اداره شیلات شهرستان بندرترکمن ادامه داد: این طرح یکی از روش های استفاده بهینه از منابع آبی پرورش ماهی در کنار کار کشاورزی است که این طرح علاوه به کمک اقتصادی به کشاورزان دارد باعث ایجاد اشتغال نیز می شود.

دردهی اظهار کرد: تعداد 229 حلقه چاه آب در شهرستان بندرترکمن وجود دارد که تعداد 67 نفر متقاضی برای این طرح وجود دارد که مجوز لازم برای این افراد صادر شده و یا اینکه در حال صدور است.

وی بیان کرد: آن دسته از کشاورزانی که علاقمند به پرورش ماهی با چاه آب کشاورزی هستند می توانند به مراکز شیلات در سطح شهرستان بندرترکمن مراجعه کنند و مجوز اجرای این طرح را دریافت کنند.

انتهای پیام/83019

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha