قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۴۵۱۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پیگیری تخصیص اعتبار برای دو خطه کردن راه آهن زنجان – قزوین/ سد مشمپا با اعتبارات قابل اجرا نیست

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی گفت: پیگیری تخصیص اعتبار برای دو خطه کردن راه آهن زنجان – قزوین یکی از موضوعات مورد تاکید در استان زنجان است.

پیگیری تخصیص اعتبار برای دو خطه کردن راه آهن زنجان – قزوین/ سد مشمپا با اعتبارات قابل اجرا نیست

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، فریدون احمدی امروز در زنجان اظهار کرد: یکی از موضوعاتی که در سفر جهانگیری به استان زنجان پیگیری شد، تخصیص اعتبار برای دو خطه کردن، راه آهن زنجان - قزوین بود.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه راه اندازی خط دوم راه آهن زنجان - قزوین باید آماده شود، گفت: دو خطه کردن راه آهن از تهران - قزوین نیز به پایان نرسیده ولی برای بهره مندی از این زیرساخت باید پروژه در استان زنجان نیز تکمیل شود.

وی تصریح کرد: دو خطه کردن راه آهن زنجان - قزوین یکی از پروژه های اولویت دار استان زنجان در حوزه راه است.

احمدی با اشاره به اینکه استان های آذربایجان نیز نسبت به دو خطه کردن راه آهن زنجان – قزوین به دلیل بهبود شرایط حمل و نقل علاقه مند هستند، بیان کرد: با افتتاح این پروژه امکان تغییر الگوی حمل و نقل فراهم می شود.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه با افتتاح این خط الگوی حمل و نقل در استان زنجان تغییر می کند، گفت: با بهره گیری از این محور حمل و نقل، اتوبوس و سواری جای خود را به حمل و نقل با ریل خواهد داد.

وی با بیان اینکه افتتاح محور راه آهن تهران – زنجان در کاهش زمان سفر و افزایش میزان امنیت و توسعه موثر است، افزود: مردم با افتتاح این محور راحت تر جابه جا شده و بی شک بهره برداری از آن به نفع مردم خواهد بود.

احمدی با اشاره به اینکه تلاش داریم اعتبارات خوبی برای طرح دو خطه کردن محور زنجان به تهران در نظر گرفته شده و پروژه در سال جاری به پایان برسد، عنوان کرد: در صورت عدم تکمیل پروژه در سال جاری با اختصاص اعتبارات نهایتا تا سال آینده این پروژه به بهره برداری می رسد.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مسیر طارم به خلخال نیز دیگر موضوع در حوزه راه در زنجان است، افزود: این موضوع توسط خلخالی ها نیز دنبال می شود و اردبیلی ها به فکر افتتاح این مسیر به دلیل کوتاه شدن راه هستند.

 

*مطالعات سد مشمپا باید بازنگری شود

وی در ادامه در پاسخ به سؤال در مورد آخرین وضعیت سد مشمپا اظهار کرد: با اعتبارات موجود بهره برداری از این سد در آینده نزدیک، دادن امید واهی به مردم است.

احمدی با اشاره به اینکه با اعتبارات فعلی طرح سد مشمپا قابل انجام و اجرا نیست، ادامه داد: در شرایط فعلی موارد پیش آمده از جمله مسائل زیست محیطی و فنی در زمینه این سد مطرح بود که به دنبال رفع آن هستیم.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی خواستار انجام مطالعات دوباره در بخش هایی از مطالعات سد شد و گفت: باید مکان یابی بهتری برای این سد انجام می شد.

وی با اشاره به اینکه برای احداث سد مشمپا عجله شده است، تصریح کرد: باید بخش های مطالعاتی این سد که دارای ابهامات است، اصلاح شود.

احمدی تکمیل این سد را نیازمند اعتبارات و سرمایه گذاری خواند و گفت: برای بهره برداری این سد اعتبار قابل توجهی نیاز است.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: با وجود این اعتبارات مشکل کنونی سد رفع ابهامات موجود بوده و داشتن یک مطالعه کارشناسی از هر کار دیگری برای سد مشمپا واجب تر است.

انتهای پیام/۷۳۰۰۹

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha