پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۴۵۱۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

دست های آلوده حراج های هنری را مخرب سواد بصری جامعه کرده است

عباس مشهدی زاده، نشان درجه یک هنری معتقد است: حراج های هنری از نظر فرهنگی ارزشی ندارند و به خاطر مسائل تبلیغاتی، نیرنگ ها و دست های آلوده خاص که در آ نها وجود دارد، بسیار مخرب سواد بصری جامعه هستند.

دست های آلوده حراج های هنری را مخرب سواد بصری جامعه کرده است

؛گروه هنر: عباس مشهدی زاده را هنردوستان می شناسند. او با همان مو و محاسن بلندش دهه هاست هر جمعه به افتتاحیه نمایشگاه های هنری سر می زند و پایبند به سنت گالری گردی است. این هنرمند ۸۱ ساله، یکی از مشهورترین مجسمه سازان معاصر است و سردیس هایش از سعدی، رازی و محتشم کاشانی در پارک ملت نصب شده و از نویسندگان اساسنامه انجمن هنرمندان مجسمه ساز ایران در بازگشایی سال ۱۳۶۸ است.

مشهدی زاده علاوه بر مجسمه سازی، در نقاشی هم سرآمد بوده و در مکتب سقاخانه قلم زده؛ او در این شیوه با منصور قندریز و فرامرز پیلارام هم نمایشگاه گروهی نقاشی برپا کرده است. این هنرمند پیشکسوت، مطالعه عمیقی روی هنر دو قرن اخیر ایران داشته که حاصل آن را در کتاب سه جلدی «تاریخ هنر ایران» به رشته تحریر درآورده است.

مشهدی زاده به پاس دهه ها فعالیت مستمر و مفید در عرصه هنرهای تجسمی، در سال ۱۳۸۱ موفق به اخذ نشان درجه یک هنری (معادل دکتری) از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شد. او می گوید اگر بار دیگر به گذشته برگردد، همین مسیر را بدون حتی یک خطا انتخاب می کرده است، چرا که از زندگی اش رضایت دارد.

 

مشهدی زاده اخیراً در رویداد انجمن نقاشان ایران تحت عنوان «شهروند؛ نقاش» حضور یافت و مدل نقاشی سایر هنرمندان شد.
منبع فارس
ثبت نظرات
captcha