پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۴۵۰۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

احتمال عملیات نظامی صهیونیست ها در نوار غزه

منابع دیپلماتیک در رژیم صهیونیستی می گویند اعمال مجدد محدودیت ورود سوخت و اجرای عملایت نظامی گسترده در غزه از گزینه های محتمل در صورت عدم توقف ناآرامی ها در مناطق مرزی هستند.

احتمال عملیات نظامی صهیونیست ها در نوار غزه

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، یک مقام دیپلماتیک در رژیم صهیونیستی بامداد یکشنبه گفت در صورت عدم تداوم آرامش در مرز غزه و آغاز مجدد راهپیمایی های روز جمعه، گزینه نظامی اجرا می شود.

به نوشته وبگاه «عروتص شوع» این دیپلمات اسرائیلی با بیان اینکه تل آویو برای اجرای عملیات نظامی گسترده در نوار غزه آماده می شود، توضیح داد در صورت تداوم ناآرامی ها در مناطق مرزی، تحریم ها علیه حماس از جمله محدودیت ورود سوخت و انرژی برق به غزه را مجددا اعمال می کنند.

روز جمعه حدود هفت هزار فلسطینی ساکن غزه، در ادامه راهپیمایی های بازگشت، به مناطق مرزی با فلسطین اشغالی رفته و بر حق خود برای بازگشت به سرزمین مادری تاکید کردند. نظامیان صهیونیست نیز با حمله به این افراد، حدود ۵۰ فلسطینی را مجروح کردند.

راهپیمایی بازگشت از 30 مارس 2018 (10 فروردین 1397) در راستای تأکید بر حق بازگشت، اعتراض به محاصره غزه و نیز انتقال سفارت آمریکا به قدس، در مرز غزه با فلسطین اشغالی آغاز شد و همچنان ادامه دارد.گرچه تظاهرات کنندگان فلسطینی از ابتدای آغاز این تظاهرات بر ماهیت مسالمت آمیز آن تأکید کردند اما رژیم صهیونیستی برای متفرق کردن تظاهرات کنندگان از گلوله استفاده می کند.

روز جمعه همچنین رسانه های رژیم صهیونیستی مدعی شدند، با نظارت سازمان ملل توافق آتش بسی حاصل شده تا بر اساس آن ارسال بالن های آتش زا از نوار غزه به سمت فلسطین اشغالی متوقف شود و در مقابل آن دامنه صید ماهیگیران فلسطینی بیشتر و ورود سوخت به نوار غزه از سر گرفته شود. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha