قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۴۵۰۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

دوره توانمندسازی روحانیون روستاهای کمتر توسعه یافته استان یزد برگزار شد

دوره توانمندسازی روحانیون روستاهای کمتر توسعه یافته استان یزد توسط قرارگاه پیشرفت و آبادانی استان در محل عمارت صادقیه برگزار شد.

دوره توانمندسازی روحانیون روستاهای کمتر توسعه یافته استان یزد برگزار شد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از یزد، دوره یک روزه توانمندسازی روحانیون روستاهای کمتر توسعه یافته استان یزد، با حضور جمعی از ائمه جماعت و روحانیون مستقر در این مناطق به همت قرارگاه پیشرفت و آبادانی استان یزد در محل عمارت صادقیه برگزار شد.

در حاشیه این دوره، حجت الاسلام حسین فردی نژاد با اشاره به ضرورت توانمندی سازی روحانیون مستقر در این مناطق برای تأثیرگذاری در حوزه های مختلف اجتماعی و فرهنگی و برقرار ارتباطات بهتر، افزود: طلاب و روحانیون این روستا با توجه به کوچک بودن مناطق و مراودات و ارتباطاتی که بین روستائیان برقرار است، علاوه بر عرصه های دینی، اجتماعی و فرهنگی در مباحثی مثل سلامت، اشتغال زایی و کارآفرینی و تحکیم و تقویت بنیان خانواده ها نیز می توانند مؤثر واقع شوند و این مهم موردتوجه کارگروه فرهنگی، اجتماعی و تربیتی قرارگاه پیشرفت و آبادانی استان یزد قرارگرفته است.

دبیر کارگروه فرهنگی، اجتماعی و تربیتی قرارگاه پیشرفت و آبادانی استان یزد اضافه کرد: با رصدهایی که از مشکلات و ظرفیت های روستاها ضورت گرفته؛ کارگروه فرهنگی، اجتماعی و تربیتی بر روی عرصه ها و مباحث خانواده، اشتغال با محوریت امام روستا، سلامت، کادر سازی نوجوانان روستایی و احیاء و حفظ سنت های متمرکز شد.

وی با اشاره به اینکه این دوره آموزشی نیز با محوریت این مباحث برگزار و از اساتید برجسته استانی و کشور استفاده شد، تصریح کرد: دکتر رحیمی نسب، مسئول دفتر آستان قدس رضوی استان و کارشناس خانواده و آسیب های اجتماعی، حجت الاسلام خسروی معاون آموزشی مدارس علوم و معارف اسلامی صدرای سازمان تبلیغات اسلامی کل کشور و حجت الاسلام جعفر خرمی از فعالان کشوری عرصه تربیتی و اردویی ازجمله اساتید و مدرسان این دوره بودند.

فردی نژاد با یادآوری اینکه هدف قرارگاه پیشرفت و آبادانی استان یزد، محرومیت زدایی و ایجاد شرایط رشد و تعالی روستاها و نقاط هدف در عرصه های مختلف با فعال سازی و بهره گیری از ظرفیت نهان و آشکار خود روستاها و فراهم آوردن ملزومات این هدف است، اظهار داشت: این دوره های توانمندسازی و کارگاه های آموزشی در طول سال تداوم خواهد داشت.

پایان پیام/90017

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha