قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۴۵۰۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ثبت‎نام بیش از 2 میلیون نفر در برنامه‎های اوقات فراغت کانون‎های مساجد

معاون فرهنگی ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد گفت: تاکنون نزدیک به 2 میلیون و 300 نفر در کانون های فرهنگی هنری به صورت آنلاین ثبت نام کردند.

ثبت‎نام بیش از 2 میلیون نفر در برنامه‎های اوقات فراغت کانون‎های مساجد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، سعید سعادتی امروز در گفت وگو با در گرگان اظهار کرد: یکی از سیاست‎های ستاد هماهنگی کانون‎های مساجد پوشش خلأهای هنری کانون‎های مساجد است.

وی ادامه داد: در کانون‎ها از لحاظ فرهنگی با توجه به سبقه مساجد و وجود روحانیون اتفاقات خوبی رخ داده اما در بخش هنری کمی ضعیف عمل کردیم و تلاش می‎کنیم بخش هنری را به جایگاه موردنظر که همان پرورش و تربیت افراد مسجدی برای ارائه هنر متعهد و ارزشی است برسانیم.

معاون فرهنگی ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد با اشاره به اینکه کودکان و نوزادان امروز سربازان مسلح برای شکل‎گیری تمدن نوین اسلامی خواهند بود، افزود: باید نسل چهارم و پنجم انقلاب اسلامی را برای سربازی در شکل‎گیری تمدن نوین اسلامی تربیت کنیم همانطور که امام راحل فرمودند سربازانم در گهواره‎ها هستند.

سعادتی ولایت‎پذیری را اصلی‎ترین اصول اسلامی دانست و یادآور شد: در حالی که مقام معظم رهبری الگوی پیشرفت 50 ساله نظام و بیانیه گام دوم را مطرح می‎کنند برخی افراد کوته‎بین از فشارهای اقتصادی و .. سخن می‎گویند.

وی تأکید کرد: وظیفه ما است به‎عنوان خادمان و نوکران مردم امکانات را بیش از حد توان فراهم کنیم اما نباید صدای ناامیدی از حلقوم ما شنیده شود و همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند حلقوم ما نباید نداشته و از روی غفلت به تریبون دشمن تبدیل شود.

معاون فرهنگی ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد با بیان اینکه تجربه دوران دفاع مقدس در مراکز دفاعی بزرگترین دانشگاه‎های دنیا تجربه جنگ تحمیلی ایران برای فرماندهان ارشد تدریس می‎شود، گفت: اگر شرایط امروز را با دوران دفاع مقدس مقایسه کنیم خواهیم دید که ما امروز به پیشرفت‎های چشمگیری دست یافتیم.

*بستر حضور کودکان و نوجوانان در مساجد فراهم شود

سعادتی با بیان اینکه متأسفانه به حوزه کودک غفلت شده است، متذکر شد: در تربیت کودکان باید به شیوه‎های تربیتی و ارتباط گیری، تکنولوژی روز و سلاح ایمان مجهز شویم و باید در مساجد بستری برای حضور کودکان و نوجوانان و جوانان ایجاد شود.

وی به طرح ملی غنی‎سازی اوقات فراغت اشاره و تصریح کرد: امروز از 25 هزار کانون فرهنگی هنری مساجد در سطح کشور نزدیک به 80 درصد آن در پرتال ثبت‎نام کردند که درخواست می‎کنیم اگر کسی تاکنون ثبت نام نکرده نسبت به ثبت نام اقدام کند.

معاون فرهنگی ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد با بیان اینکه تاکنون نزدیک به 2 میلیون و 300 نفر در کانون های فرهنگی هنری به صورت آنلاین ثبت نام کردند، بیان کرد: امسال از کانون ها خواستیم در پروفایل کانون خود در سایت بچه‎های مسجد به عنوان پایگاه اوقات فراغت ثبت نام کنند تا بتوانند از امکانات و مزایای آن بهره‎مند شوند.

سعادتی با بیان اینکه شعار امسال اوقات فراغت «اخلاق، نشاط و معنویت» است، افزود: برنامه های اوقات فراغت در ٦ محور اصلی قرآن و عترت، آموزش و توانمندسازی، شبکه سازی و فضای مجازی، کتاب و کتاب خوانی، هنر متعالی و فعالیت های اجتماعی اجرا می شود.

وی در پایان ابراز کرد: امسال در فاز سوم و ثبت فعالیت‎های کانون‎های مسجد سرانه کانون‎های مساجد پرداخت می‎شود.

انتهای پیام/83018/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha