پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۴۴۸۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رئیس گروه آموزش های آزاد دانشگاه هنر تاکید کرد

نیاز مبرم دانشجویان دانشکده های هنری به آموزش های آزاد

رئیس گروه آموزش های آزاد معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه هنر با اشاره به استقبال خوب هنرجویان از کارگاه های یک روزه سینما و تئاتر که اخیراً برپا شد، گفت: نظام آموزشی فعلی چه در مدارس و چه دانشگاه ها، همپای نیازهای روز دانش آموزان و دانشجویان پیشروی نکرده و دانشجویان نیاز دارند برای تکمیل آموزش و مهارت افزایی، دوره هایی را به صورت آزاد بگذرانند.

نیاز مبرم دانشجویان دانشکده های هنری به آموزش های آزاد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، رامین فنائیان؛ رئیس گروه آموزش های آزاد معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه هنر، ، در خصوص لزوم ایجاد جریان آموزشی به موازات آموزش های آکادمیک در دانشکده های هنری و به ویژه دانشکده سینما تئاتر، ضمن ارائه تعریفی از آموزش های آزاد و هدف از برگزاری آنها در محیط های دانشگاهی گفت: آموزش های آزاد چنان که از نامش پیداست شامل آن دسته از آموزش هایی می شود که فراتر و فارغ از دروس اجباری دانشجویان در مقاطع مختلف به صورت کوتاه مدت و بلندمدت ارائه شده و هدف از برگزاری آنها مهارت افزایی و پُر کردن خلأهای احتمالی است.

وی ادامه داد: نظام آموزشی فعلی چه در عرصه آموزش و پرورش و چه در دانشگاه ها همپای نیازهای روز دانش آموزان و دانشجویان پیشروی نکرده و چه بسا دانشجویان نیاز دارند برای تکمیل آموزش و مهارت افزایی، دوره هایی را به صورت آزاد نیز بگذرانند که برنامه های این مرکز به ویژه در مورد اخیر که آن را پشت سر گذاشتیم در همین راستا به انجام رسید.

رئیس گروه آموزش های آزاد معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه هنر در پاسخ به سوالی در خصوص مبنای برگزاری دوره آموزشی و کارگاه های هنری ذیل نام مرکز آموزش های آزاد دانشگاه هنر خاطرنشان کرد: سعی می کنیم با کمک آن دسته از اعضای هیئت علمی که دغدغه بیشتری در این باره دارند و با نظارت دانشکده ها و معاونت آموزشی دانشگاه هنر، مهارت و توان علمی و اجرایی هنرجویان را بالاتر ببریم. نیازسنجی و طراحی این دوره ها نیز هدفی است که در آموزش های آزاد آن دنبال می کنیم و باید بگویم که این نگاه محدود و منحصر به دانشجویان شاغل به تحصیل در این دانشگاه و سایر مراکز آموزش عالی هنری نیست و افرادی که به هر طریق در حرفه های مختلف هنری مشغول به کارند نیز قادر خواهند بود از این کلاس ها و برنامه های کارگاهی هنر بهره برداری کنند.

فنائیان در ادامه تاکید کرد: کلاس های آزاد مبتنی بر نیازهای روز هنرمندان و هنرجویان طراحی می شود و در پی فراهم سازی زمینه مهارتی بیشتر برای هنرجویان با هدف اشتغال زایی آنها است. مقوله هنر در ارتباط با مخاطب معنی پیدا می کند و کسانی که در این حوزه کار کرده و زیست می کنند، نیاز دارند همواره معلومات و داشته های خود را به روز کنند.

رئیس گروه آموزش های آزاد معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه هنر در پایان خاطرنشان کرد: ما در آموزش های آزاد وظیفه داریم جریان روزآمد هنرهای مختلف را وارد دانشگاه کنیم و از علاقه مندان دعوت کنیم با ما همراه شوند. تمامی دوره های کوتاه مدت و بلندمدت آموزشی ما با همین هدف و چشم انداز طراحی و اجرا می شود. خوشبختانه باید بگویم که استقبال دانشجویان و هنرجویان آزاد نیز از این کارگاه ها خوب بوده و امیدواریم در آینده با همکاری بخش های مختلف دانشگاه در این عرصه منشأ خیر و خدمات بیشتری باشیم.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha