پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۴۴۸۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ذخیره سلول های خون بندناف 100 هزار نوزاد ایرانی/ آینده اندیشی برای بیماری های بدخیم

۵۰۰ بانک خون بند ناف در سراسر جهان وجود دارد و در ایران هم سلول های بنیادی خون بندناف بیش از 100 هزار نوزاد ذخیره شده است.

ذخیره سلول های خون بندناف 100 هزار نوزاد ایرانی/ آینده اندیشی برای بیماری  های بدخیم

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، خون موجود در بند ناف نوزاد که در هنگام تولد دور ریخته می شود سرشار از سلول های بنیادی است.

سلول های خونی بند ناف پتانسیل درمان بیش از ۸۰ نوع بیماری را دارند و برخی بیماری های بدخیم از جمله انواع سرطان های خون، تالاسمی، نقص سیستم ایمنی و کم خونی مادرزادی با این سلول ها قابل درمان هستند. 

امروز بانک های ذخیره سازی سلول های بنیادی خون بند ناف در اغلب کشورهای توسعه یافته جهان وجود دارد و این بانک ها خون بند ناف نوزاد را در هنگام تولد ذخیره سازی می کنند تا در آینده برای درمان بیماری های صعب العلاج برای صاحب نمونه یا سایر بیماران استفاده شود. 

در حال حاضر بیش از ۵۰۰ بانک خون بند ناف در سراسر جهان وجود دارد و تاکنون بیش از ۳۵ هزار پیوند خون بند ناف در جهان انجام شده است و سالانه حدود ۳ هزار پیوند جدید هم به این آمار اضافه می شود. 

در ایران بانک خون بند ناف رویان از سال ۸۴ راه اندازی شده و تاکنون سلولهای بنیادی خون بندناف بیش از یکصد هزار نوزاد از سراسر کشور و در مواردی از خارج کشور در این مرکز ذخیره سازی شده است.

والدین نوزاد باید قبل از تولد نوزاد در بانک خون بند ناف ثبت نام کنند. 

انتهای پیام/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha