قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۴۴۷۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

بازداشت ۲۳ داعشی در موصل

منابع امنیتی عراق از بازداشت ۲۳ نفر از عناصر داعش در عملیات امنیتی نیروهای این کشور در شهرستان «الحضر» در موصل خبر دادند

بازداشت ۲۳ داعشی در موصل
مرکز فرماندهی عملیات نینوی در گفت وگو با خبرگزاری دولتی عراق «نینا» گفت که نیروهای عراقی روز شنبه با اجرای یک طرح امنیتی مانع نفوذ عناصر داعش به شهرستان «الحضر» در موصل شدند.

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، یک منبع وابسته به دفتر فرماندهی عملیات نینوی خاطر نشان کرد که ۲۳ نفر از عناصر داعش در یک عملیات امنیتی در شهرستان «الحضر» در موصل بازداشت شدند.

منبع مذکور اظهار داشت که نیروهای امنیتی عراق بازداشت شدگان را برای بازجویی به مقر فرماندهی عملیات منتقل کردند.

گروه تروریستی داعش در سال 2014 یک سوم خاک عراق را تصرف کرده بود، اما نیروهای این کشور با کمک نیروهای الحشد الشعبی، توانستند مناطق آزاد شده را از دست این گروه آزاد کنند. با این وجود، سلول های داعش هنوز در برخی مناطق عراق حضور دارند.

«میشل باشله» کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل دوشنبه شب در نشست شورای حقوق بشر در ژنو گفت که ۵۵ هزار نفر از عناصر داعشی در عراق و سوریه مستقر هستند.

مسئول سازمان ملل اظهار داشت که «ده ها هزار نفر از عناصر داعش و خانواده هایشان که در اردوگاه هایی در عراق و سوریه اسیر هستند یا باید محاکمه شوند یا آزاد».

وی گفت که «خانواده های داعشی های خارجی در سوریه و عراق اگر قرار نیست محاکمه شوند، به کشورشان بازگردانده شوند»

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha