قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۴۴۵۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

چین به تعهداتش در قبال راکتور اراک پایبند است

خبرگزاری رسمی چین به نقل از یک مقام وزارت خارجه این کشور گزارش کرد که پکن به تعهداتش در قبال راکتور آب سنگین اراک کاملا پایبند است.

چین به تعهداتش در قبال راکتور اراک پایبند است
"فو سونگ" مدیرکل کنترل تسلیحاتی وزارت خارجه چین روز شنبه در گفت و گو با شینهوا با اشاره به نشست وین درباره توافق هسته ای ایران افزود پکن با سرعت هر چه تمام طرح راکتور هسته ای اراک را به پیش می برد.

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، وی با اشاره به اینکه چین به طور کامل به توافق هسته ای پایبند است افزود: هدف از طرح ابتکاری بازنگری راکتور هسته ای آب سنگین اراک به حداقل رساندن تولید پلوتونیم است.

او تصریح کرد که همه طرف های برجام تحرکات یکجانبه آمریکا و خروج یک طرفه این کشور از توافق بین المللی هسته ای سال ۲۰۱۵ میلادی را محکوم کرده و اضافه کرده اند که ریشه همه مشکلات امروز فشارهای حداکثری آمریکا بر ایران است.

فوسونگ گفت که طرفین موافقت کرده اند گروه های کاری تشکیل شده و نشست هایی داشته باشند تا به مساله مازاد اورانیوم تولیدی با خلوص پایین در ایران رسیدگی شود.

وی سیاست آمریکا برای جلوگیری از فروش نفت ایران را کاملاً بی معنا دانست و گفت چین با هر کشوری که لازم باشد به طور مشروع، منطقی و قانونی معاملات تجاری انجام خواهد داد و از منافع اقتصادی شرکت های چینی حراست خواهد کرد.

مدیرکل کنترل تسلیحاتی وزارت خارجه چین در بخش دیگری از سخنان خود گفت که اینستکس حالا به طور کامل عملیاتی شده است.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha