پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۴۴۴۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

حضور بزرگترین ناوگان دریایی انگلیس در نزدیکی روسیه

انگلیس برای نخستین بار طی 100 سال گذشته و با هدف نشان دادن قدرت خود به روسیه، بزرگترین ناوگان دریایی خود را به دریای بالتیک اعزام کرده است.

حضور بزرگترین ناوگان دریایی انگلیس در نزدیکی روسیه

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، پس از آنکه «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه اعلام کرد که دموکراسی لیبرال غربی منسوخ شده، رزمایش نظامی بزرگی در دریای بالتیک انجام شده که هدف آن اطمینان یافتن از این موضوع است که رئیس جمهور روسیه نتواند دیدگاه خود درباره نظم جدید را از طریق نیروی نظامی اعمال کند.

بر اساس گزارش ایندیپندنت، در این رزمایش نظامی 4 هزار پرسنل نظامی به همراه 44 کشتی جنگی از 7 کشور مختلف به رهبری انگلیس در این ماموریت نظامی در لیتوانی و نزدیک منطقه «کالینینگراد» حضور یافته است.

این رزمایش بزرگترین حضور  نیروی دریایی پادشاهی انگلیس در دریای بالتیک طی 100 سال گذشته می باشد.کرملین اعلام کرده که این رزمایش اقدامی متعمدانه برای تحریک مسکو است.

این اقدام انگلیس در حالی انجام می شود که روابط میان لندن و مسکو در پایین ترین  سطح خود از زمان جنگ سرد قرار دارد. تنش میان روسیه و انگلیس پس از حادثه حمله با عامل شیمیایی در سالزبری به شدت افزایش یافته است.

«ترزا می» نخست وزیر انگلیس برای نخستین بار پس از این حادثه، با پوتین در حاشیه نشست سران گروه 20 در اساکای ژاپن دیدار کرد و آشکارا خواستار استرداد دو افسر اطلاعاتی روس که متهم به دست داشتن در حادثه مسمویت هستند، شد.

مصاحبه اخیر رئیس جمهور روسیه با روزنامه فایننشال تایمز درباره لیبرال دموکراسی با انتقاد گسترده کشورهای غربی همراه بوده است. 

پوتین در این مصاحبه که در آستانه اجلاس گروه ۲۰ بود، گفت: «لیبرال ها نمی توانند همانند دهه های گذشته هر چیزی را به سادگی به هر کسی دیکته کنند.» (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/.

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha