قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۴۴۳۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

انتقاد لوران ژوفرَن، سردبیر «لیبراسیون» از ترامپ:

مشکل با دیوانگان این است که گاهی می توانند به اقداماتی دست بزنند که به موقعیت های فاجعه باری بیانجامد / ترامپ برجام را پاره کرد، حالا می گوید اروپایی ها پشت سر او، علیه تهران صف بکشند

«در مواقع عادی، افراد نامتعادل را تحت معالجه قرار می دهند، اما آنکه ما از او سخن می گوئیم رئیس پُرقدرت ترین ارتش جهان است». با این حال «او به رغم رفتار نامعقول خود هنوز هم فرصت کاستن از بحران را پیش رو دارد».

مشکل با دیوانگان این است که گاهی می توانند به اقداماتی دست بزنند که به موقعیت های فاجعه باری بیانجامد / ترامپ برجام را پاره کرد، حالا می گوید اروپایی ها پشت سر او، علیه تهران صف بکشند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، لوران ژوفرَن، سردبیر روزنامه فرانسوی لیبراسیون در مقاله ای تحت عنوان «انبار باروت» نوشت: «مشکل با دیوانگان اینست که هر چند هذیان های آنان گاه سرگرم کننده است، گاه نیز می توانند به اقداماتی دست بزنند که به موقعیت های فاجعه باری بیانجامد. این چنین است که دونالد ترامپ از ماه ها پیش مشعلی در دست گرفته و در انبار باروت خاورمیانه اینسو و آنسو می رود.

»؛ در ادامه این مطلب آمده است: «دونالد ترامپ این توافق را پاره کرد و اینک از متحدان خود می خواهد پشت سر او صف بکشند و مجازات های تازه ای علیۀ ایران به اجرا بگذارند. اینک تنش های لفظی و حتی عملی بسیار افزایش یافته و خطر رویاروئی در منطقه ای که مدتهاست دچار درگیری های مختلف است، هر روز بیشتر می شود».

وی نتیجۀ این اقدام را تقویت افراطیون و تشدید تهدیدات می داند و در پایان می نویسد «در مواقع عادی، افراد نامتعادل را تحت معالجه قرار می دهند، اما آنکه ما از او سخن می گوئیم رئیس پُرقدرت ترین ارتش جهان است». با این حال «او به رغم رفتار نامعقول خود هنوز هم فرصت کاستن از بحران را پیش رو دارد».

این روزنامه در مطلب دیگری به راه های پیشگیری از افزایش تنش پرداخته و از جمله به یافتن میانجی هائی که بتوانند فقدان گفتگوی مستقیم میان دو پایتخت را جبران کنند، اشاره کرده است. راه دیگر همانست که مقامات ایران نیز خود بارها به آن اشاره کرده اند و آن پیشگامی اروپا برای کاستن از اثرات اقتصادی مجازات های آمریکاست. این روزنامه یادآوری می کند که ساز و کار اروپا برای تجارت با ایران موسوم به «اینستکس» معجره نخواهد کرد، اما پیامی سیاسی به معنای حمایت اروپا ازایران همراه دارد. از جمله دیگر اقدامات برای ابراز حسن نیت و آماده کردن بستر گفتگو، از نظر این روزنامه برداشتن تحریم ها در زمینۀ «فروش هواپیما به ایران است که به این کشور اجازه خواهد داد، ناوگان کهنۀ خود را که بهره برداری از آن با خطراتی نیز همراه است، تازه کند». اقدام دیگر «کاهش و یا لغو محدودیت های برقرار شده از سوی آمریکا در زمینۀ صادرات نفت این کشور است».

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha