قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۴۴۲۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ترامپ وارد کره جنوبی شد

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا که به منظور شرکت در اجلاس سران گروه ۲۰ به ژاپن سفر کرده بود دقایقی پیش به منظور دیداری دو روزه وارد سئول پایتخت کره جنوبی شد.

ترامپ وارد کره جنوبی شد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا که به منظور شرکت در اجلاس سران گروه ۲۰ به ژاپن سفر کرده بود دقایقی پیش به منظور دیداری دو روزه وارد سئول پایتخت کره جنوبی شد.

به گزارش یونهاپ، انتظار می رود در این دیدار دو روزه، "مون جائه این" رئیس جمهوری کره جنوبی در مورد راه های از سرگیری مذاکرات دو جانبه آمریکا و کره شمالی، با دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا بحث و گفتگو کند.

یکی از برنامه های ترامپ در سفر به کره جنوبی بازدید از «منطقه غیر نظامی» موسوم به "دی ام زد" واقع در مرز دو کره است، این سفر دومین سفر ترامپ به کره جنوبی است او اولین بار در نوامبر سال ۲۰۱۷ به این کشور سفر کرد ترامپ سعی کرد در طول این سفر نیز به منطقه غیر نظامی میان دو کره برود، اما اوضاع سنگین جوی هلیکوپتر وی را مجبور کرد که به عقب برگردد.

رئیس جمهوری آمریکا امروز صبح در ژاپن توئیت کرد مایل است در سفرش به کره جنوبی، در مرز بین دو کره، حتی اگر برای فقط دو دقیقه هم که باشد با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی ملاقات کند.

ترامپ در توئیت خود نوشت که" اگر کیم این توئیت او را ببیند و بتواند بیاید مایل است با او در منطقه غیر نظامی شده فقط برای دست دادن و خوش وبش کردن ملاقات کند. "

ترامپ قبل از ملاقات با محمد بن سلمان، ولیعد عربستان سعودی در حاشیه اجلاس سران کشور های گروه بیست به خبرنگاران گفت که روابط خوبی با کیم دارد.

او گفت نمی داند آیا کیم در حال حاضر در کره شمالی است یا خیر، اما اگر او در کشور است یک دیدار دو دقیقه ای خواهیم داشت، این تنها این کاری است که می توانیم بکنیم، اما همین هم خوب است.

رسانه های دولتی کره شمالی ساعتی بعد از انتشار این پیام ترامپ گزارش کردند دولت کیم جونگ اون، این دعوت را یک «پیشنهاد بسیار جالب» می داند، اما چنین ایده ای را نمی پذیرد.

کره شمالی در روز های اخیر در میان درخواست ها برای برگزاری سومین نشست ترامپ-کیم برای بحث درباره امحای برنامه اتمی کره شمالی، به شدت از واشنگتن منتقد است.

با این حال هنوز معلوم نیست که ایا کیم درخواست ترامپ را برای حضور در مرز دو کره می پذیرد یا نه، ترامپ چنانچه از مرز دو کره بگذرد نخستین رئیس جمهوری آمریکا است که این کار را کرده است.

دیدار با سربازان آمریکایی مستقر در کره جنوبی از دیگر برنامه های ترامپ در سفر به این کشور است.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha