قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۴۴۱۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

دستور حفتر برای هدف قرار دادن کشتی ها و هواپیماهای ترکیه

سخنگوی نیروهای شرق لیبی تحت فرماندهی حفتر اعلام کرد که هر گونه پروازهای تجاری از لیبی به ترکیه و نیز پهلو گرفتن کشتی های ترکیه در بنادر لیبی را ممنوع خواهد کرد.

دستور حفتر برای هدف قرار دادن کشتی ها و هواپیماهای ترکیه

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین،  

سخنگوی نیروهای شرق لیبی تحت فرماندهی ژنرال «خلیفه حفتر» از دستور حفتر برای هدف قرار دادن هواپیماها و کشتی های ترکیه خبر داد.

«احمد المسماری» سخنگوی نیروهای شرق لیبی تحت فرماندهی حفتر اعلام کرد که هر گونه پروازهای تجاری از لیبی به ترکیه و نیز پهلو گرفتن کشتی های ترکیه در بنادر لیبی را ممنوع خواهد کرد.

طبق گزارش خبرگزاری رویترز، این اظهارات المسماری به دنبال سرنگونی یک پهپاد نیروهای دولت وفاق ملی ساخت ترکیه در نزدیکی طرابلس، بیان شد.

به گفته منابع دیپلماتیک، ترکیه نیروهای متحد «فائز السراج» نخست وزیر دولت وفاق ملی را به پهپاد و کامیون مجهز کرده و در مقابل «ارتش لیبی» از حمایت مصر و امارات برخوردار است.

المسماری همچنین گفت که ۴۳ نظامی در نبرد شهر غریان که چهارشنبه گذشته به کنترل نیروهای دولت وفاق ملی درآمد، مفقود شده اند.

نیروهای شرق لیبی از حدود سه ماه پیش با یورش به حومه طرابلس پایتخت لیبی، شهر غریان را تصرف کردند که به پایگاه اصلی این نیروها تبدیل شده بود اما چهارشنبه گذشته نیروهای دولت وفاق ملی موفق شدند این شهر را آزاد کنند.

نیروهای حفتر همچنان شهرک ترهونه واقع در جنوب شرقی طرابلس را تحت اشغال خود دارند.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha