قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۴۴۱۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

نفوذ چندین ساله هکرهای چینی به غول های تکنولوژی

گزارش های جدیدی منتشر شده است که نشان می دهد هکرها با نفوذ به شرکت های معروف توسعه دهنده خدمات ابری در جهان به اطلاعات مشترکان آنها دسترسی پیدا کرده اند.

نفوذ چندین ساله هکرهای چینی به غول های تکنولوژی

با توجه به رشد روزافزون آمار حملات سایبری، بدافزاری و هک حساب های کاربری کاربران در سراسر جهان، بسیاری از کارشناسان فعال در حوزه امنیت سایبری در تلاشند که با کشف آسیب پذیری های موجود در سرویس های توسعه و ارائه شده توسط شرکت های مختلف فناوری، به آنها اطلاع و هشدار دهند که به برطرف کردن نواقص موجود اقدام کنند و از حریم شخصی و اطلاعات خصوصی کاربران و مشترکان خود محافظت به عمل بیاورند.

حالا تازه ترین گزارش های منتشر شده در هکرنیوز و رویترز نشان می دهد که هکرها و مجرمان سایبری به مدت چند سال به اطلاعات مشتریان و کاربران شرکت های معروف و توسعه دهنده خدمات و سرویس های فضای ابری ( Cloud ) در جهان دسترسی داشته و از داده های آن به منظور رسیدن به خواسته های خود، سوء استفاده کرده اند.

شرکت امنیتی Cyberreason پیش تر در خصوص حمله هکرها به حساب های کاربری مشترکان حداقل ۱۰ اپراتور مخابراتی در جهان به مدت هفت سال اعلام کرده بود که رد پای گروهی از هکرها تحت عنوان APT۱۰ در این اتفاق دیده شده که آنها سابقه زیادی در این گونه حملات داشته و گفته می شود با حکومت چین نیز در ارتباط اند.

به نظر می رسد که نفوذ هکرها به کاربران و مشتریان شرکت های توسعه دهنده خدمات ابری برای سال ها ناشناس و ناشناخته باقی مانده بوده و آنها توانسته اند در طول این مدت طولانی، به اطلاعات و داده های ارزشمندی دست یابند تا به اقتصاد و تکنولوژی های چین کمک به سزایی کنند.

سالهاست که پشت پرده بسیاری از حملات سایبری و نفوذ به شرکت های خارجی و نهادهای دولتی و غیردولتی کشورهای مختلف، هکرهای تحت حمایت دولت چین، کره شمالی و روسیه حضور دارند و به نظر می رسد که تبدیل به نخستین مظنون در اتفاقات این چنینی شده اند.

بر اساس گزارشی که BGR در این خصوص ارائه داده است، هشت شرکت بزرگ توسعه دهنده سرویس های ابری و غول تکنولوژی در جهان که بیشتر آمریکایی بوده اند، هک شده است که از جمله مهم ترین آنها می توان به شرکت های هیولت پکارد انترپرایز (HPE)، آی بی ام، فوجیتسو، سرویس مشاوره تاتا، NTT دیتا، دایمنشن دیتا، کامپیوتر ساینسز کورپوریشن و DXE تکنولوژی اشاره کرد.

گفته می شود این حمله که به Cloud Hopper موسوم شده است، از سال ۲۰۱۰ میلادی تاکنون در جریان بوده و آنها مخفیانه توانسته اند به حجم بالایی از اطلاعات موردنظر خود دسترسی پیدا کنند.

دسامبر ۲۰۱۸ میلادی بود که ایالات متحده آمریکا دو هکر را به علت دست داشتن در حمله سایبری مذکور متهم کرده بود اما اشاره ای به گستردگی بالای آن نشده بود و شاید کمتر کسی فکر می کرد که هکرها سال ها به شرکت های بزرگ و متعددی نفوذ یافته و اطلاعاتشان را به سرقت برده باشند.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha