قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۴۴۰۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

 پنل های «LCD» ارزان قیمت با پشتیبانی از اسکنر زیر نمایشگر در راهند

این روزها برخی از گوشی های هوشمند با استفاده از ارتقای سطح پنل های خود در تلاشند رکورد فروش را افزایش دهند. برهمین اساس برخی از ویژگی های جدید مثل اسکنر زیر نمایشگر به ویژگی های گوشی های هوشمند افزوده شده است.

 پنل های «LCD» ارزان قیمت با پشتیبانی از اسکنر زیر نمایشگر در راهند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، این روزها برخی از گوشی های هوشمند با استفاده از ارتقای سطح پنل های خود در تلاشند رکورد فروش را افزایش دهند. برهمین اساس برخی از ویژگی های جدید مثل اسکنر زیر نمایشگر به ویژگی های گوشی های هوشمند افزوده شده است.

موضوع انتقال اسکنر اثر انگشت به بخش زیرین صفحه نمایش موضوعی جدید نیست و حتی انتقال دوربین سلفی زیر نمایشگر نیز از سوی چندین برند مطرح شده است. اما آن چه برای ارتقا این تکنولوژی لازم است، کیفیت پنل LCD است.

در حال حاضر قیمت این LCD که بتواند چنین تکنولوژی را پوشش دهد بسیار گرانقیمت است. بنابراین تولیدکنندگان نمایشگر چینی BOE اعلام کرده اند به زودی این مشکل را حل خواهند کرد. بر اساس اعلام این گروه، پنل های LCD ارزان قیمت با پشتیبانی از FP زیر نمایش در سال جاری عرضه می شود

BOE اعلام کرده است که با موفقیت، اسکنر اثر انگشت اپتیکال در صفحه نمایش را در یک پنل LCD معمولی پیاده سازی کرده است. این یک پیشرفت بزرگ برای بخش کم درامد و متوسط ​​بازار است، چرا که تا کنون به علت ماهیت و قیمت پنل های LCD امکان استفاده از این پنل ها در گوشی های ارزان قیمت یا میان رده وجود نداشت.

به گفته تحلیلگران بازار، حدود 85 درصد از مجموع 1456 میلیارد گوشی هوشمند که از سال 2010 میلادی به فروش می رسند، از پنل های LCD استفاده می کنند و بدیهی است که این روند به آرامی به سمت استفاده OLED تغییر می کند.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha